Ordinals NFT na sieci Litecoin

Ordinals uruchominy w blockchainie Litecoin

Analog protokołu Ordinals pojawił się w blockchainie Litecoin, który pozwala użytkownikom umieszczać różne obiekty w postaci obrazów, tekstu, filmów i innych formatów.

Deweloper Anthony Guerrero przyznał, że wykonanie tego „niezwykle prostego” zadania zajęło mu tydzień. Motywacją była nagroda w wysokości 22 LTC (~2065 $). Opublikował on kod na GitHubie.

Specjalista zaktualizował kod Ordinals do pracy z danymi wejściowymi z sieci Litecoin. Wziął pod uwagę parametry, które różnią się między blockchainami, takie jak limit podaży i różnica w czasie tworzenia bloku.

Pierwszym obiektem, który opublikował w związku z transferem protokołu, była biała księga MimbleWimbl. W maju twórcy aktywowali tę aktualizację w sieci Litecoin.

Guerrero wyjaśnił, że uruchomienie mechanizmu podobnego do NFT w Litecoinie stało się możliwe dzięki adaptacji aktualizacji Taproot i SegWit do sieci Bitcoin.

Według dewelopera, w przeciwieństwie do blockchaina BTC, gdzie umieszczenie obiektów może kosztować kilkanaście dolarów, w Litecoinie ta operacja będzie kosztować „około dwóch centów”.

Sytuacja jest również prostsza w przypadku przestrzeni blokowej, która jest dwukrotnie większa niż w przypadku bitcoina. Guerrero nie wykluczył, że w przyszłości kwestia przepustowości stanie się bardziej istotna.

 

Comments (No)

Leave a Reply