Changpeng Zhao zaoferował sądowi kaucję w wysokości 4,5 miliarda dolarów za wyjazd do Zjednoczonych Emiratów Arabskich

CZ chciał opuścić USA na kilka tygodni

W grudniu 2023 r. sąd odrzucił wniosek byłego dyrektora generalnego Binance Changpenga Zhao (CZ) o powrót do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, pomimo proponowanej kaucji w wysokości 4,5 miliarda dolarów, jak wynika z materiałów sprawy.

CZ planował wyjechać 4 stycznia na kilka tygodni, ponieważ oczekiwał „hospitalizacji i operacji” dla bliskiej osoby.

Wycena proponowanego zabezpieczenia została obliczona na podstawie ostatniej rundy finansowania Binance, która podniosła kapitał własny firmy do 4,5 miliarda dolarów.

Sędzia Richard Jones przeprowadził w tej sprawie niejawne przesłuchanie, ale odrzucił wniosek Zhao. Władze początkowo odmówiły CZ wyjazdu na początku grudnia. Pozostanie w Stanach Zjednoczonych do spotkania zaplanowanego na 23 lutego 2024 r.

„Oskarżony posiada ogromny majątek i majątek za granicą i nie ma powiązań ze Stanami Zjednoczonymi. Jego rodzina mieszka w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, a [CZ] wydaje się mieć uprzywilejowany status. W tych okolicznościach sąd stwierdza, że ​​oskarżony nie udowodnił swojego zamiaru powrotu” – napisał Johnson w postanowieniu.

21 listopada w ramach umowy z Departamentem Sprawiedliwości USA Binance zapłacił 4,3 miliarda dolarów, a Zhao zgodził się na karę w wysokości 50 milionów dolarów i rezygnację ze stanowiska dyrektora generalnego.

Były szef giełdy wpłacił kaucję w wysokości 175 milionów dolarów, która pozwoli mu pozostać na wolności do czasu ogłoszenia wyroku. Grozi mu do 10 lat więzienia .

Przypomnijmy, że pod koniec 2023 roku Bloomberg podał , że szacowany kapitał osobis

Comments (No)

Leave a Reply