Jak zdobyć Bitcoina? (2024)

Chcesz zacząć inwestować w kryptowaluty i zastanawiasz się jak zdobyć Bitcoina? Wbrew pozorom proces ten nie jest wcale taki trudny. Wszystko sprowadza się w zasadzie do wykonania kilku prostych kroków. Najpierw należy wybrać odpowiednią giełdę kryptowalut, założyć na niej konto, wpłacić środki i tyle. Wówczas możemy kupić Bitcoina za pomocą kilku kliknięć myszką. Specjalnie dla początkujących użytkowników przygotowaliśmy jednak instrukcję krok po kroku!

Jak zdobyć Bitcoina? Najpierw wybierz giełdę kryptowalut

Pierwszym krokiem, który musimy wykonać, aby zdobyć Bitcoina jest wybór giełdy kryptowalut. Jeżeli jeszcze nie wiesz jaką platformę wybrać, możesz sprawdzić nasz ranking giełd Bitcoin. Generalnie najlepsze giełdy kryptowalut, które możemy polecić z czystym sumieniem to:

Jeśli jednak chciałbyś zdecydować się na inną giełdę, aby zdobyć Bitcoina, musisz wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników:

  • Bezpieczeństwo – Aby bezpiecznie zdobyć Bitcoina, wybierz giełdę z solidnymi środkami bezpieczeństwa, takimi jak 2FA. Platforma powinna też przechowywać Twoje środki w zimnym portfelu.
  • Opłaty transakcyjne – Aby zdobyć Bitcoin jak najtaniej, zwróć uwagę na opłaty. Niskie opłaty transakcyjne mogą znacząco zwiększyć Twoje zyski.
  • Łatwość użytkowania – wybierając giełdę, aby zdobyć Bitcoina, upewnij się, że jej interfejs jest intuicyjny – zwłaszcza jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z kryptowalutami
  • Dostępność innych kryptowalut – jeżeli tutaj trafiłeś to chcesz zdobyć konkretnie Bitcoina. Niemniej jednak być może w przyszłości będziesz chciał zainwestować w inne kryptowaluty. Dlatego też warto wybrać giełdę z szeroką ofertą.
  • Obsługa klienta – Zwróć uwagę na jakość obsługi klienta. Może się ona okazać kluczowa w razie problemów.
  • Regulacje i zgodność – Aby bezpiecznie zdobyć Bitcoina, wybierz giełdę zgodną z lokalnymi przepisami.
  • Metody płatności – Aby łatwo zdobyć Bitcoina, wybierz giełdę oferującą wygodne dla Ciebie metody płatności.
  • Wolumen handlu – Zwróć uwagę na wolumen handlu. Giełda z wysokim wolumenem, a tym samym płynnością pozwoli Ci łatwo zdobyć Bitcoina, ale także w razie potrzeby sprzedać go
  • Opinie użytkowników – Zapoznaj się z opiniami innych użytkowników.

Zdobywanie Bitcoina. Instrukcja krok po kroku!

Jeżeli wybrałeś już odpowiednią giełdę, pora przejść dalej. W tej sekcji znajdziesz dokładną instrukcję krok po kroku, w której wyjaśniamy jak zdobyć Bitcoina! Zdjęcia będą przedstawiać interfejs giełdy Binance.com, ponieważ jest to największa i najlepsza giełda Bitcoin na świecie. Proces jest jednak podobny w przypadku każdej innej platformy.

Krok 1: Rejestracja Konta

Po wybraniu giełdy, odwiedź jej stronę internetową (np. www.binance.com i kliknij przycisk „Zarejestruj się”. Proces rejestracji zwykle wymaga podania podstawowych informacji, takich jak imię, nazwisko, adres e-mail i numer telefonu. Utwórz silne, unikalne hasło, aby maksymalnie zabezpieczyć swoje konto. Potwierdź też swój adres email.

jak zdobyć Bitcoina, rejestracja na Binance

Krok 2: Weryfikacja Tożsamości

Większość giełd wymaga weryfikacji tożsamości, aby zapewnić zgodność z przepisami prawnymi. Proces ten zwykle polega na przesłaniu zdjęcia dokumentu tożsamości, np. dowodu lub paszportu. W niektórych przypadkach może być wymagane również dostarczenie potwierdzenia adresu – na przykład rachunku za prąd. Proces weryfikacji może trwać od kilku minut do kilku dni w ekstremalnych przypadkach. Jeżeli wciąż masz wątpliwości dot. zakładnia konta na giełdzie i weryfikacji zapoznaj się z naszym bardziej obszernym poradnikiem tutaj.

zdobywanie bitcoina - weryfikacja tożsamości

Krok 3: Logowanie i Zabezpieczenie Konta

Po pomyślnej weryfikacji, zaloguj się na swoje konto. Aktywuj dodatkowe środki bezpieczeństwa, takie jak uwierzytelnianie dwuskładnikowe (2FA), które zapewnia dodatkową warstwę ochrony dla Twojego konta.

Krok 4: Wpłata Środków

Aby rozpocząć handel, musisz wpłacić środki na swoje konto giełdowe. W sekcji „Wpłata” wybierz preferowaną metodę płatności. Najczęściej jest to przelew bankowy, płatność kartą kredytową/debetową lub inne metody. Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby zakończyć proces wpłaty. Więcej na temat wpłaty środków na giełdę krypto znajdziesz w naszym innym poradniku: Jak wpłacić środki na Binance

wpłata na Binance

Krok 5: Zakup Bitcoina

Gdy Twoje środki zostaną zaksięgowane, możesz przejść do zakupu Bitcoina. W sekcji „Handel” wybierz parę handlową z Bitcoinem, na przykład BTC/USD. Następnie, zdecyduj o ilości Bitcoina, którą chcesz kupić, i zatwierdź transakcję. Bardziej szczegółową instrukcję dot. handlu na giełdzie krypto znajdziesz w naszym innym poradniku: Handel na Binance

Krok 6: Przechowywanie Bitcoina

Po zakupie, Twoje Bitcoiny będą przechowywane na Twoim koncie giełdowym. Dla dodatkowego bezpieczeństwa rozważ przeniesienie swoich Bitcoina na zewnętrzny portfel kryptowalutowy, który oferuje większą kontrolę i bezpieczeństwo. Nie wiesz jak to zrobić? Sprawdź nasz poradnik: jak założyć portfel kryptowalut.

Podsumowanie

Dopiero co zastanawiałeś się jak zdobyć Bitcoina i już znasz odpowiedź. Proces ten jest prosty i w zasadzie sprowadza się do wykonania kilku prostych kroków. Całość trwa zaledwie 15 minut – wystarczy założyć konto na giełdzie, wpłacić środki i zrealizować transakcje. Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat handlu Bitcoinem i kryptowalutami, śledź naszą stronę. Znajdziesz tutaj masę przydatnych informacji.

FAQ

Czy zdobycie Bitcoina jest trudne?

Nie, zdobycie Bitcoina jest stosunkowo proste i wymaga wykonania kilku kroków na wybranej giełdzie kryptowalut.

Jak zdobyć Bitcoina krok po kroku?

Najpierw wybierz giełdę, zarejestruj konto, zweryfikuj tożsamość, zabezpiecz konto i wpłać środki.

Czy powinienem przechowywać Bitcoina na giełdzie?

Możesz zdobyć Bitcoina kupując go na giełdzie, ale dla większego bezpieczeństwa rozważ przeniesienie go na zewnętrzny portfel kryptowalutowy.

Czy da się zdobyć Bitcoina za darmo?

Tak, da się zdobyć Bitcoina za darmo, jednak zazwyczaj będą to bardzo małe ilości satoshi. Bitcoina za darmo można zdobyć np. poprzez różne airdropy.

Comments (No)

Leave a Reply