Changpeng Zhao: „Aktywnie wspieram bitcoina”

CZ wspiera BTC

Changpeng Zhao, CEO giełdy kryptowalut Binance, podzielił się swoją opinią na temat decentralizacji blockchainów i powiedział, że jest aktywnym zwolennikiem bitcoina.

Podczas sesji Ask Me Anything (AMA) użytkownik zapytał Changpeng Zhao, dlaczego ekosystem łańcucha BNB nie jest promowany przez największy rynek. Jak ujął to użytkownik, z tego powodu wielu zaczyna uważać monetę BNB za „gówno”. Zhao wyjaśnił, że oprócz własnych projektów Binance angażuje się we wspieranie innych łańcuchów bloków i kryptowalut.

Binance woli, aby jego projekty, w tym BNB Beacon Chain i BNB Smart Chain, pozostały niezależne i zdecentralizowane. Zhao jest przekonany, że wszystkie łańcuchy bloków powinny działać na równych prawach.

Ludzie myślą, że wszystko, co dotyczy Binance, jest zbyt scentralizowane, ale są w błędzie. Możesz w pełni wspierać nasz ekosystem lub pozwolić mu działać samodzielnie. Ale lepiej być pośrodku” – odpowiedział Zhao.

Zhao dodał, że blockchain i kryptowaluty są wykorzystywane na całym świecie nie tylko do pozyskiwania funduszy. Aktywa kryptograficzne, zwłaszcza bitcoin, są uważane za „bezpieczną przystań” dla wielu ludzi, których można liczyć w setkach milionów. Według CEO Binance giełda promuje ether, a sam Zhao aktywnie opowiada się za bitcoinem, ale wspiera też BNB.

Zhao napisał niedawno na Twitterze , że nawet jeśli cena bitcoina się zmienia, jego użyteczność stale rośnie. Wcześniej powiedział, że żadne działania regulatorów nie są w stanie zniszczyć blockchaina i kryptowalut, więc znacznie efektywniejsze byłoby wypracowanie rozsądnych zasad nadzoru nad branżą.

Comments (No)

Leave a Reply