Francja zaproponowała utworzenie cyfrowej waluty Unii Europejskiej

Francuski minister finansów Bruno Le Mayor zaproponował utworzenie cyfrowej waluty UE. Stwierdził to na nieformalnym spotkaniu ministrów gospodarki i finansów w Helsinkach.

Według Le Mer kraje europejskie powinny poszukiwać najlepszych sposobów na obniżenie kosztów transakcji międzynarodowych i zwiększenie ich prędkości zarówno w UE, jak i poza nią.

Przedłożyłem do dyskusji w Eurogrupie propozycję stworzenia państwowej waluty cyfrowej, która zostanie rozpatrzona w październiku na następnym spotkaniu MFW w Waszyngtonie” – powiedział Le Mayor.

Wczoraj szef Ministerstwa Finansów Francji podkreślił, że rozwój cyfrowej waluty Libra Facebooka zostanie w UE zakazany ze względu na ryzyko systemowe i zagrożenia suwerenności monetarnej państw.

Niemniej jednak dyrektor generalny Stowarzyszenia Libra Bertrand Perez powiedział, że uruchomienie Libra nastąpi w drugiej połowie 2020 r., a wszystkie problemy z organami regulacyjnymi zostaną rozwiązane.

Przypomnijmy, że wczoraj Le Mayor powiedział również , że transakcje kryptowalutowe będą zwolnione z podatków we Francji.

źródło: https://news.yahoo.com/france-calls-eu-crypto-rules-074534312.html

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.