1% wszystkich monet Ether już w Ethereum 2.0. Buterin zadowolony z imponujących wyników

Umowa depozytowa Ethereum 2.0 od rozpoczęcia fazy 0 aktualizacji tydzień temu, nadal przyciąga aktywa stakerów . Na bardzo dobre wyniki zwrócił uwagę współzałożyciel projektu Vitalik Buterin.

Według Dune Analytics, po 1 grudnia wolumen depozytów w stakowaniu Ethereum 2.0 mierzony jest w dziesiątkach tysięcy ETH dziennie.

Umowa depozytu zawiera 1 155 361 ETH (690 mln USD), a łączną emisję kryptowaluty szacuje się na 113 mln. Jak wyjaśnił Buterin, wartość 1% jest obliczana na podstawie wszystkich dotychczas wyemitowanych monet, w tym utraconych i zablokowanych z różnych powodów.

„Aktualizacja: Wskaźniki decentralizacji nieznacznie spadły, ponieważ Bitcoin Suisse z wieloma adresami jest teraz poprawnie liczony jako jedna jednostka. Tak czy inaczej, wyniki są znacznie lepsze, niż się spodziewałem! ” – napisał Buterin.

Innym ważnym miernikiem oceny stanu sieci jest udział zarejestrowanych walidatorów w uwalnianiu i potwierdzaniu bloków. W fazie uruchomienia wskaźnik uczestnictwa wyniósł 89%, po czym szybko wzrósł do 95%. Teraz liczba ta wynosi od 98% do 99%.

Ponadto kolejka do włączenia nowych walidatorów nie tylko nie jest zmniejszona, ale wciąż rośnie. Żaden z walidatorów nie odmówił jeszcze dobrowolnie udziału w stakowaniu. Protokół daje taką możliwość.

Według DeFi Pulse liczba monet ETH w inteligentnych kontraktach projektów DeFi wynosi obecnie 6,9 ​​mln ETH (4,1 mld USD). Aktywa te mogą jednak uzyskać płynność i wejść na rynek w dowolnym momencie, podczas gdy stakowanie ETH w Ethereum 2.0 jest zablokowane na około dwa lata.

Nowe możliwości inwestycyjne

W międzyczasie trwa rozwój produktów mających na celu ułatwienie dostępu do Bitcoin i Ethereum z wykorzystaniem mechanizmów tradycyjnego rynku. Zbliża się uruchomienie pierwszego funduszu giełdowego Ethereum w Kanadzie przez firmę 3iq. Ponadto prywatny niemiecki bank Hauck & Aufhauser, założony w 1796 roku, otwiera fundusz, który będzie obejmował Bitcoin, Ethereum i Stellar.

Widzimy, że aktywa cyfrowe i kryptowaluty zyskują coraz większą atrakcyjność w oczach inwestorów instytucjonalnych. Wraz z uruchomieniem naszego pierwszego funduszu kryptograficznego tworzymy instrument inwestycyjny, który zapewnia klientom tani i bezpieczny dostęp do klasy aktywów kryptowalutowych zgodnie ze standardami jakości Hauck & Aufhäuser”- poinformował bank.

Ilość Etherów zamrożonych w różnych projektach ciągle rośnie a to oznacza, że jest go na rynku mniej. Poza tym perspektywy rozwoju całego ekosystemu opartego na Ethereum są bardzo optymistyczne. Wszystkie te czynniki sprawiają, że Ethereum stało się jeszcze bardziej atrakcyjne dla inwestorów niż było jeszcze kilka miesięcy temu.

Comments (No)

Leave a Reply