Chainalysis współpracuje z Ukrainą, aby znaleźć Rosjan unikających sankcji

Chainalysis współpracuje z ukraińskimi śledczymi

Internal Revenue Service (IRS) Criminal Investigation Division i ukraińscy śledczy nawiązali współpracę z firmą analityczną Chainalysis, aby wyśledzić Rosjan unikających sankcji za pomocą kryptowalut.

IRS obiecał szapewnić dostęp ukraińskich śledczych do narzędzia Chainalysis Reactor, które może służyć do identyfikowania podejrzanych transakcji. Dla policji odbędą się specjalne szkolenia w trybie osobistym i wirtualnym.

Inicjatywa ta ma na celu identyfikację transakcji finansowych i kryptowalutowych przeprowadzanych przez rosyjskich biznesmenów w celu uniknięcia międzynarodowych sankcji.

„Wymiana doświadczeń w stosowaniu takich narzędzi ochroni nie tylko amerykański system finansowy, ale całą światową gospodarkę. Ponadto usprawni wymianę informacji i wzmocni współpracę między Stanami Zjednoczonymi a Ukrainą” – powiedział Jim Lee, szef wydziału dochodzeń kryminalnych IRS.

Dyrektor generalny Chainalysis, Michael Gronager, uważa, że ​​kryptowaluty mogą być wykorzystywane nie tylko do darowizn na rzecz Ukrainy, ale także do wymuszeń, prania pieniędzy i uchylania się od sankcji. Dlatego ważne jest, aby śledczy doskonalili swoje umiejętności w analizie transakcji kryptowalutowych za pomocą specjalnych narzędzi.

Departament Sprawiedliwości USA podejrzewał , że obywatele Rosji i Iranu mogli nielegalnie korzystać z największej giełdy kryptowalut Binance, aby uniknąć sankcji. Departament zaczął badać działalność giełdy.

Comments (No)

Leave a Reply