Bitcoin Cash wzrósł o 100% w ciągu tygodnia dzięki listingowi na EDX Markets

Bitcoin Cash zyskuje na wartości

Cena jednego z najstarszych altcoinów, Bitcoin Cash, podwoiła się od początku tygodnia – ze 106 USD do 214 USD. Analitycy przypisują ten wzrost BCH wsparciu altcoina przez nową giełdę kryptowalut EDX Markets.

Kapitalizacja Bitcoin Cash w sobotę 25.06.2023 osiągnęła 4,5 miliarda dolarów. W ciągu ostatniego dnia altcoin urósł o 13%, a w ciągu ostatnich siedmiu dni o 101%. Sam altcoin został wprowadzony na rynek w 2017 roku i jest jednym z najstarszych forków bitcoina.

EDXM_Logo

Uruchomienie platformy transakcyjnej EDX Markets wpłynęło na cały rynek kryptowalut, w tym bitcoina. Giełdę wspierają duże instytucje finansowe – Citadel Securities, Fidelity, Charles Schwab, Paradigm, Sequoia Capital i Virtu Financial. Najważniejszym elementem witryny jest „bezpowierniczy model” pracy – środki klientów są przechowywane w usłudze strony trzeciej, a nie na kontach EDX Markets.

Oprócz handlu BTC i BCH, EDX Markets oferuje handel ETH i LTC. Jednak te kryptowaluty, mimo że wykazały wzrost w ciągu tygodnia, nie są tak znaczące jak Bitcoin Cash. Pomimo znacznego wzrostu Bitcoin Cash, moneta nadal notowana jest o 94% poniżej historycznych rekordów z grudnia 2017 r.

Comments (No)

Leave a Reply