Chainalysis rozszerza swoją obecność w regionie Azji i Pacyfiku w związku z włamaniem na giełdę KuCoin

Chainalysis, firma analityczna zajmująca się kryptowalutami, rozszerza swoją obecność na całym świecie, aby objąć więcej jurysdykcji w swoich dochodzeniach w zakresie kryptowalut.

Świadcząc usługi agencjom federalnym, takim jak Internal Revenue Service i FBI, Chainalysis otwiera nowe biura w Singapurze i Tokio, aby lepiej obsługiwać klientów w regionie Azji i Pacyfiku.

Nowe biura będą służyć jako centra sprzedaży, profesjonalnych usług śledczych i szkoleń – powiedział przedstawiciel firmy. Ulisse Dell’Orto, dyrektor zarządzający APAC w Chainalysis, przeniesie się do Singapuru, aby stanąć na czele nowych operacji jako dyrektor zarządzający APAC.

Firma Chainalysis podkreśliła, że nowe biura w regionie APAC będą służyć jako ważne miejsce dla lokalnych dochodzeń w zakresie kryptowalut. Najwyraźniej firma zamierza dokładnie zbadać włamanie do giełdy kryptowalut KuCoin o wartości ponad 200 milionów dolarów, która ma rzekomo swoją siedzibę w Singapurze.

Chainalysis odniosł się do całej sytuacji publikując post na Twitterze:

KuCoin to kolejny przykład tego, że giełdy kryptowalut, organy ścigania i instytucje finansowe na całym świecie potrzebują narzędzi dochodzeniowych. Cieszymy się, że możemy ogłosić nowe biura w Singapurze i Tokio, które będą lepiej obsługiwać klientów w regionie”.

KuCoin zapewniał w 2018 roku, że ma siedzibę w Singapurze. Jednak okazuje się, że giełda nie jest licencjonowana w Singapurze i nie złożyła wniosku w Monetary Authority of Singapore – który jest obowiązkowy do legalnej działalności w tym kraju. Nie jest jasne, gdzie właściwie znajduje się siedziba KuCoin. Profil firmy KuCoin stwierdza, że ​​„działa na Seszelach”.

Chainalysis nie odniósł się jak na razie do tych doniesień.

zródło:cointelegraph

Comments (No)

Leave a Reply