CfA podejrzewa Circle i Tron o pranie pieniędzy i finansowanie terroryzmu

Circle i Tron z poważnymi oskarżeniami

Organizacja non-profit zajmująca się etyką Campaign for Accountability (CfA) wysłała list do Senatu USA w sprawie rzekomego rażącego naruszenia przepisów FATF przez Circle i Tron.

CfA zwróciła się do Senatu USA z ostrzeżeniem w sprawie ujawnień dotyczących współudziału Circle i Fundacji Tron w praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu.

Ponadto CfA podkreśliło senatorom, że duzi inwestorzy z Wall Street, tacy jak Goldman Sachs, Bank of New York Mellon i BlackRock, zdyskredytowali powiązania z Circle i Tron. Dyrektor CfA Michelle Kuppersmith nazywa współpracę Wall Street z Circle i Tron „zaskakującą”, szczególnie w świetle braku przejrzystości i rzekomych rażących naruszeń międzynarodowych standardów w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu.

„Wzajemna integracja, a także zastrzeżone technologie Circle i Tron nasilają wykorzystanie aktywów cyfrowych do prania nielegalnych środków. Przepływ pieniędzy na konta podejrzane o terroryzm powinien stanowić poważny problem dla inwestorów kryptograficznych, bankierów i zarządzających aktywami na Wall Street. Działalność firm kryptograficznych, ich powiązania biznesowe i możliwy współudział w finansowaniu terroryzmu wymagają od Kongresu USA wydania oceny prawnej i pociągnięcia winnych do odpowiedzialności” – mówi Kuppersmith.

W swoim liście do senatorów CfA cytuje raport firmy kryminalistycznej Elliptic, z którego wynika, że ​​umieszczenie USDC na wielu zagranicznych blockchainach, a także wykorzystanie przez Circle „protokołu międzyłańcuchowego” znacznie ułatwiło potencjalnym przestępcom przenoszenie zasobów cyfrowych i prać pieniądze.

Wcześniej izraelskie organy ścigania, w obliczu eskalacji konfliktu zbrojnego, ogłosiły zablokowanie kont giełdy kryptowalut Hamasu na Binance i konfiskatę aktywów.

Comments (No)

Leave a Reply