Sprzedaż NFT Axie Infinity przekracza 1 miliard USD

Wielkość sprzedaży tokenów w grze Axie Infinity na Ethereum przekroczyła 1 miliard dolarów, jest to pierwsza gra NFT na blockchain, która osiągnęła taki wynik.

Axie Infinity ma 329 264 klientów, 956 431 właścicieli i ponad milion aktywnych użytkowników dziennie. Gra została wydana w 2018 roku i tego lata stała się bardzo popularna. Prawie jedna piąta sprzedaży Axie Infinity przypadła na ostatni tydzień. Aplikacja była pierwszą grą NFT, której sprzedaż przekroczyła miliard dolarów.

Kolejną najpopularniejszą grą jest NBA Top Shot. Karty z zawodnikami najlepszej ligi koszykówki na świecie działa na łańcuchu blokowym Flow. Przez cały czas działania aplikacji sprzedaż NFT sięgnęła 675 milionów dolarów. Trzeci pod względem popularności to CryptoPunks na Ethereum z 657 milionami dolarów.

Tydzień od 26 lipca do 1 sierpnia okazał się rekordowy pod względem wolumenu obrotu NFT – po raz pierwszy wskaźnik osiągnął 339 milionów dolarów. Gry na blockchainie na tle wzrostu rynku stały się dość dochodowym biznesem. Jeden z filipińskich graczy w Axie Infinity pod pseudonimem Magnus TV w maju opowiedział na kanale Youtube jak bardzo się wzbogacił dzięki tokenom NFT z gry Axie infinity. Jak twierdzi, kupił dwa domy za tokeny z gry.

https://cryptoslam.io/

Comments (No)

Leave a Reply