CEO Coinbase wypowiada się przeciwko regulacjom dotyczącym sztucznej inteligencji

Brian Armstrong przeciwko regulacjom AI

Szef giełdy kryptowalut Coinbase, Brian Armstrong, wypowiedział się przeciwko regulacji sztucznej inteligencji (AI) i wezwał do decentralizacji branży.

Sztuczna inteligencja nie powinna być regulowana. Musimy poczynić postępy w tej kwestii tak szybko, jak to możliwe, z wielu powodów (w tym bezpieczeństwa narodowego). Historia pokazuje, że regulacje mają niezamierzone konsekwencje i zabijają konkurencję/innowacyjność, pomimo dobrych intencji” – napisał.
Armstrong zasugerował decentralizację i otwarte oprogramowanie jako alternatywę.

Cieszymy się złotym wiekiem innowacji w oprogramowaniu i Internecie, w dużej mierze dzięki brakowi regulacji. Musimy zrobić to samo z AI” – dodał dyrektor generalny Coinbase.

W kwietniu amerykański Narodowy Komitet Doradczy ds. Sztucznej Inteligencji wezwał prezydenta Joe Bidena do przyspieszenia regulacji branży. Aby to osiągnąć, departament zalecił wprowadzenie kluczowych stanowisk i utworzenie nowych organizacji.

W maju szef OpenAI Sam Altman przemawiając przed Kongresem USA wzywał rząd do uregulowania wykorzystania i rozwoju sztucznej inteligencji.

Comments (No)

Leave a Reply