Stability AI uruchomiło darmową alternatywę dla ChatGPT

Kolejny konkurent dla ChatGPT

Firma Stability AI otworzyła dostęp do chatbota Stable Chat, który jest pozycjonowany jako bezpłatna alternatywa dla ChatGPT od OpenAI Sama Altmana.

Narzędzie jest wciąż w fazie testów. Jest zbudowany na niedawno wydanym modelu języka sztucznej inteligencji (AI) Stable Beluga.

Każdy może korzystać z sieci neuronowej na stronie projektu, po zarejestrowaniu się. Obsługuje większość języków, w tym polski.

Twórcy ostrzegają, że głównym celem chatbota jest pomoc w zbieraniu danych do dalszego rozwoju technologii AI firmy. Użytkownicy mogą zgłaszać błędy bezpośrednio przez interfejs bota.

Staraliśmy się, aby stabilny czat był jak najbardziej etyczny. Jednak czasami może generować obraźliwe odpowiedzi, ostrzega firma.

Wraz z nowym produktem Stability AI rozszerzyło swoją ofertę bezpłatnych usług. W ramach projektu udostępniono już generator obrazów Stable Diffusion AI, a także Stable Doodle do tworzenia ilustracji. Firma później skonsolidowała te narzędzia w platformę StableStudio.

Przypomnijmy, że na początku sierpnia poinformowano, że korporacja Meta przygotowuje się do wypuszczenia chatbota przy wsparciu różnych osobistości.

Comments (No)

Leave a Reply