Były przewodniczący SEC: „Komisja może zatwierdzić Spot Bitcoin ETF”

Były przewodniczący SEC, Jay Clayton, spodziewa się, że istnieje uzasadniona szansa na zatwierdzenie przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) Spot Bitcoin ETF.

„Mamy teraz instytucje, które znają rynek lepiej niż ktokolwiek inny i są na tyle odważne, by umieścić swoje nazwiska i reputację za bitcoinem. Uważam to za niezwykłe.”

Co więcej, Clayton jest zafascynowany błyskawicznym wzrostem wartości bitcoina.

Od 2015 do 2023 roku

Według Claytona w 2015 r. bitcoin nadal był głównie aktywem poruszającym się w szczelinach systemu finansowego. W tamtym czasie cyfrowa waluta była interesująca głównie dla osób fizycznych, a instytucje takie jak BlackRock nawet nie myślały o inwestowaniu w BTC.

Obecnie minęło niespełna osiem lat, a największe nazwiska w branży finansowej zaczynają popierać pierwotną kryptowalutę Dyrektor generalny BlackRock, Larry Fink, nazwał niedawno bitcoina „międzynarodowym aktywem” i dobrą alternatywą dla złota.

Clayton mówi, że jest zafascynowany tymi wydarzeniami i uważa za prawdopodobne, że te wielkie nazwiska będą w stanie skłonić SEC do zatwierdzenia Spot Bitcoin ETF.

„To niesamowity rozwój i z pewnością nie taki, którego się spodziewałem. Byłem sceptycznie nastawiony do rynku. […] To, że wielkie nazwiska stają teraz za bitcoinem, uważam za niezwykłe.”

Momentum się odwraca

Odnosząc się do wypowiedzi Claytona, możemy stwierdzić, że bitcoin naprawdę zaczyna osiągać pozycję światowej klasy aktywa finansowego. Oczywiście widzieliśmy ten potencjał znacznie wcześniej. Fajnie jest jednak widzieć, że wielkie nazwiska, takie jak Clayton i oczywiście BlackRock i Fidelity, popierają kryptowalutę.

Podsumowując, według Claytona SEC znacznie trudniej jest odrzucić ETF Spot Bitcoin. Na tej podstawie wydaje się kwestią czasu, zanim amerykański organ nadzoru finansowego naciśnie zielony przycisk.

Trudno jest dokładnie przewidzieć, co zatwierdzenie będzie oznaczać dla ceny bitcoina, ale samo ogłoszenie BlackRock spowodowało 25-procentowy wzrost.

Jeśli faktycznie dojdzie do zatwierdzenia Spot Bitcoin ETF, teoretycznie powinno to stworzyć jeszcze bardziej zwyżkowy impuls dla cyfrowej waluty. Trudno powiedzieć, jak daleko BTC może wtedy wybić, ale to, że byki przejmą stery wydaje się byc oczywiste.

Comments (No)

Leave a Reply