Antonopoulos: załamanie cen ropy zwiększy rentowność górników w USA

Spadające ceny ropy mogą znacznie zwiększyć zarobki amerykańskich górników. Opinię tę wyraził Andreas Antonopoulos na swoim kanale na YouTube.

W najnowszym filmie pod tytułem „Down the Rabbit Hole: Will the Drop in Oil Prices Impact Bitcoin Mining?” Antonopoulous stwierdził, że ropa naftowa stanowi 36% całkowitej energii elektrycznej w USA. Spadek wartości rynkowej doprowadzi do obniżenia cen energii elektrycznej, szczególnie w Teksasie. Antonopoulos uważa, że ​​doprowadzi to do wzrostu rentowności wydobywania kryptowalut.

Niektórzy z największych nowych operatorów wydobywczych otworzyli farmy wydobywcze w Teksasie i wątpię, aby był to zbieg okoliczności … Najprawdopodobniej wynika to z faktu, że Stany Zjednoczone produkują 12 tysięcy baryłek dziennie… …Na tej podstawie mogą pojawić się doskonałe możliwości obniżenia cen energii elektrycznej, co nagle sprawi, że górnicy w USA staną się znacznie bardziej opłacalni i konkurencyjni”- powiedział.

Antonopoulos dodał, że energia elektryczna może stać się tańsza w Chinach, które w 2019 r. stanowiły 66% mocy sieci bitcoin. Większość energii elektrycznej w kraju pochodzi z węgla, ale spadające ceny ropy naftowej mogą również prowadzić do obniżenia taryf.

Ponieważ energia elektryczna jest towarem wymiennym, jeśli jesteś podłączony do elektrowni węglowej, a gdzie indziej istnieje stacja benzynowa lub naftowa z taryfami o połowę niższymi z powodu spadających cen ropy, energia elektryczna w elektrowniach węglowych też będzie kosztować mniej”.

Pod koniec kwietnia wartość rynkowa ropy Brent spadła poniżej 20 USD za baryłkę. Obecnie kosztuje około 38 USD.

źródło oraz grafika główna: https://www.youtube.com/watch?v=ALqW0x9CT-w&feature=emb_title

Comments (No)

Leave a Reply