Brytyjski bank zabroni klientom kupowania kryptowalut na Binance i Kraken

Bank TSB vs Binance i Kraken

W najbliższych dniach ponad pięć milionów klientów banku detalicznego TSB w Wielkiej Brytanii zostanie pozbawionych możliwości zakupu kryptowalut na giełdach Binance i Kraken .

Decyzja jest spowodowana dużą liczbą scamerów na wymienionych platformach i słabym środkom bezpieczeństwa. Binance jest przedmiotem szczególnych obaw banku.

Według TSB, między 15 marca 2021 a 15 kwietnia 849 deponentów bankowych zgłosiło utratę pieniędzy na swoich kontach Binance z powodu nieuczciwych działań.

Bank zauważył, że oszuści podszywają się pod konsultantów ds. inwestycji online i przekonują ofiary do podania danych karty debetowej.

Obserwujemy gwałtowny wzrost liczby oszustw, ponieważ giełdy kryptowalut obfitują w oszustów, którzy kradną ogromne kwoty i korzystają z rosnącego zainteresowania tego typu inwestycjami” – powiedział rzecznik TSB.

Binance i Kraken zaprzeczają zarzutom. Rzecznik azjatyckiej platformy z siedzibą na Kajmanach powiedział: „Binance bardzo poważnie traktuje swoją odpowiedzialność za ochronę użytkowników przed oszustwami”.

Kiedy dowiadujemy się o takich roszczeniach, natychmiast podejmujemy działania i mamy doskonałe doświadczenie w pracy z organami ścigania” – dodał.

Szef Kraken ds. zgodności z prawem, Stephen Christie, zauważył, że giełda odpowiedziała na ponad 1000 odpowiednich zapytań organów ścigania tylko w 2020 roku.

Przypomnijmy, że UK Financial Conduct Authority (FCA) naliczył 2,3 miliona inwestorów w kryptowaluty w Wielkiej Brytanii, w porównaniu z 1,9 miliona rok wcześniej.

źródło: https://www.thetimes.co.uk/article/699bef70-d064-11eb-9bfa-a3bc386e6928?shareToken=56faee1dfc2ad7db031fc68eaf2fd716

Comments (No)

Leave a Reply