Binance odrzuca zarzuty Forbes dotyczące defraudacji

Forbes oskarża Binance

Binance opublikował na oficjalnym blogu odpowiedź na artykuł Forbesa, którego autorzy podejrzewają giełdę kryptowalut o sprzeniewierzenie 1,8 miliarda dolarów zabezpieczenia klientów. Forbes opublikował wyniki własnego dochodzenia w sprawie Binance od 17 sierpnia do początku grudnia 2022 r.

Według dziennikarzy Forbes, podczas gdy rynki kryptowalut „zmagały się z przywróceniem płynności”, największa światowa giełda „potajemnie przelała około 1,8 miliarda dolarów na inne nieujawnione cele”. Fundusze te miały wspierać stablecoiny znane jako tokeny B-peg USDC.

Kiedy jesteś największą na świecie giełdą kryptowalut na praktycznie nieuregulowanym rynku, możesz zmieniać zasady gry według własnego uznania. W ramach zakulisowego manewru Binance przekazał 1,8 miliarda dolarów zabezpieczenia stablecoinów założycielowi Tron, Justinowi Sunowi, Amber Group, Alameda Research i Cumberland DRW, pozostawiając inwestorów całkowicie odsłoniętych. Zrobili to bez informowania swoich klientów„.

Tasowanie aktywów Binance jest niesamowicie podobne do manewrów FTX sprzed bankructwa. Tokeny B-peg USDC to cyfrowe kopie monet typu stablecoin USD Coin (USDC) firmy Circle Financial. Wydawanie kopii tokenów, inaczej wrapping, to wszechobecna praktyka, która pozwala użytkownikom pracować z tokenami nie tylko na oryginale, ale także na innych blockchainach, takich jak Binance Smart Chain.

Przed uruchomieniem B-Tokenów użytkownik Binance posiadający TRON (TRX) mógł go używać tylko w sieci TRON, a stablecoiny BUSD na blockchainie Ethereum mogły być przesyłane tylko w sieci Ethereum.

Binance gwarantowało, że wszystkie tokeny B-peg USDC są zabezpieczone 100% zabezpieczeniem, jednak według Forbesa giełda nie tylko naruszyła swoje zobowiązania, ale także próbowała ukryć to, co się dzieje przed opinią publiczną. Ze swojej strony Binance kategorycznie zaprzecza zarzutom Forbesa o niewłaściwe wykorzystanie środków użytkowników.

Binance odrzuca oskarżenia Forbes

Giełda zapewniła, że ​​transakcje opisywane przez dziennikarzy Forbesa są częścią wewnętrznych procesów rozliczeniowych i nie wpływają na udostępnianie aktywów użytkowników. Również zespół Binance stara się przekonać wszystkich zainteresowanych, że nie ma nic nienormalnego w przepływie kapitału między portfelami, a giełda nigdy nie miesza swoich aktywów ze środkami klientów.

źródło: https://www.forbes.com/sites/javierpaz/2023/02/27/binances-asset-shuffling-eerily-similar-to-maneuvers-by-ftx/or

 

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.