Vitalik Buterin: „Mark Karpeles to jedyny krypto-złoczyńca, który zasługuje na przebaczenie”

Buterin nazwał Karpelesa symbolem „ciemnej strony branży kryptograficznej”.

Współzałożyciel Ethereum Vitalik Buterin powiedział, że były dyrektor generalny upadłej giełdy kryptowalut MtGox przyznał się do winy, zachowuje się skromnie, jest przydatny i dlatego zasługuje na złagodzenie kary. Vitalik Buterin nazwał Marka Karpelesa symbolem „ciemnej strony branży kryptograficznej”.

Biznesmen znany jest z zakupu w 2011 roku okrytej złą sławą giełdy MtGox, która trzy lata później zbankrutowała. W 2015 roku Karpeles został aresztowany przez japońskie organy ścigania. Jednak współtwórca Ethereum uważa zhańbionego biznesmena za jedynego „krypto-złoczyńcę minionej epoki”, który zrehabilitował się, ponieważ jako jedyny nie zabiega o uwagę opinii publicznej, a po prostu po cichu robi ciekawe rzeczy.

Buterin wspomniał także o Kyle’u Daviesie, współzałożycielu kryptowalutowego funduszu hedgingowego Three Arrows Capital (TAC), który upadł w 2022 roku z powodu braku płynności. Davis nadal publikuje memy o transakcjach kryptowalutowych, rujnując życie inwestorów Three Arrows Capital, którzy stracili miliardy dolarów, narzeka Buterin. Davis przyznał niedawno, że nie ma wyrzutów sumienia z powodu bankructwa TAS.

Wypowiedzi Vitalika Buterina pojawiły się po ogłoszeniu przez sąd wyroku w sprawie byłego dyrektora generalnego upadłej giełdy kryptowalut FTX, Sama Bankmana-Frieda. Został skazany na 25 lat więzienia. Niedawno współzałożyciel Ethereum zaproponował rozwiązanie o nazwie „Rainbow Staking”, w które zaangażowane są wszystkie kategorie dostawców usług, o różnym poziomie odpowiedzialności i dochodów.

Comments (No)

Leave a Reply