Bitmain na drodze do uruchomienia 150 000 maszyn górniczych.

Firma Merkle Standard z Kalifornii, zajmująca się wydobyciem bitcoinów, ogłosiła dziś zawarcie umowy joint venture z Bitmain, jednym z największych na świecie producentów platform do wydobycia bitcoinów, w celu opracowania centrów danych o mocy do 500 megawatów (MW).

Bitmain zapewni finansowanie i wsparcie techniczne w celu rozwoju centrów danych, w których będzie znajdować się wyłącznie sprzęt wydobywczy Bitmain. Merkle będzie większościowym właścicielem JV, zarządzającym zarówno procesem rozwoju centrum danych, jak i operacjami po ich zakończeniu.

W obiekcie Merkle o mocy 225 MW we wschodnim Waszyngtonie rozpoczęła się już pierwsza faza rozwoju. Oczekuje się, że zostanie w pełni ukończony w drugim kwartale tego roku. Merkle będzie wprowadzać do pracy różne urządzenia wydobywcze Bitmain S19J Pro, S19 XP i S19+ Hydro w tym miejscu.

S19 Pro + Hydro to najnowsza platforma wydobywcza Bitmain, która wykorzystuje technologię chłodzenia cieczą. Merkle Standard będzie jedną z pierwszych kopalni kryptowalut w Stanach Zjednoczonych, która zamierza osiągnąć wydajność 4,6 (EH / s) i osiągnąć ujemną emisję dwutlenku węgla.

Comments (No)

Leave a Reply