PayPal podniósł limit zakupu kryptowalut do 100 tys. dolarów tygodniowo

Serwis płatniczy PayPal w czwartek ogłosił zwiększenie limitu zakupu kryptowalut do 100 000 $ tygodniowo, czyli 10 razy w stosunku do wcześniej obowiązujących warunków. Nie ma ograniczeń co do rocznych inwestycji.

„Te zmiany pozwolą naszym klientom na większy wybór i elastyczność przy zakupie kryptowalut na naszej platformie” – poinformowała firma.
PayPal obsługuje kupowanie, sprzedawanie i przechowywanie Bitcoin, Ether, Bitcoin Cash i Litecoin, a także płacenie za ich pomocą za towary i usługi. Opcja jest dostępna dla klientów z USA. Firma po raz pierwszy ujawniła swoje plany dodania usługi kryptowaluty w październiku 2020 roku i od tego czasu stopniowo ją rozszerzała. W najnowszym poście PayPal obiecał kontynuować dodawanie materiałów edukacyjnych na temat kryptowalut.

W maju firma ogłosiła nadchodzące dodanie wypłaty kryptowaluty do portfeli stron trzecich. Usługa świadczona przez PayPal jest często krytykowana za to, że bez możliwości swobodnego przepływu aktywów, są one de facto jedynie zobowiązaniami dłużnymi.

Wolumen obrotu regulowanej amerykańskiej platformy itBit, za pośrednictwem której transakcje przeprowadzają klienci PayPal, wyniósł 19 maja rekordowe 300 milionów dolarów, ale od tego czasu znacznie się zmniejszył.

https://newsroom.paypal-corp.com/2021-07-15-Increased-Purchase-Limits-for-Crypto-on-PayPal

Comments (No)

Leave a Reply