Bitcoin zbliża się do końca rynku niedźwiedzia – uważa Glassnode

Na podstawie analizy wzorców zachowań, struktury rynku i wskaźników onchain, bitcoin zbliża się do końca rynku niedźwiedzia. Takie wnioski wysnuli analitycy Glassnode w swoim najnowszym tygodniowym raporcie.

Zdaniem ekspertów, zakończenie obecnej fazy może potrwać jeszcze kilka miesięcy.

Bitcoin od ponad 120 dni konsoliduje się w wąskim zakresie, nie reagując na zwiększoną zmienność na tradycyjnych rynkach finansowych.

Polecamy przeczytać również: Instrukcja jak sprzedać bitcoina

Eksperci zwrócili uwagę na największy od czerwca 2022 roku odpływ środków z giełd należących do wielorybów (15 700 BTC). Zachowanie dużych uczestników rynku ma tendencję do wskazywania kierunku trendów cenowych – dodali.

1

Analitycy szacują, że zrealizowana cena w kontekście giełdowych transakcji „wielorybów” wynosi 15 700 dolarów. Jest to „psychologicznie ważny” poziom cenowy.

2

Pod względem metryki całkowitej podaży rynek zbliżył się do cyklicznego dna. Po skorygowaniu o 3,7 mln BTC nieaktywnych od ponad 7 lat, udział ten wyniósł 39%. W latach 2019 i 2022 nastąpiło odwrócenie, gdy wskaźnik ten wynosił odpowiednio 32% i 37%.

Wskaźnik Net Unrealized Profit/Loss (NUPL), skorygowany o „utracone” 3,7 mln BTC, spadł do -0,39. Metryka naruszyła próg -0,25, który wskazuje na niedowartościowanie rynku.

Co mówi nam NUPL?

NUPL od 119 dni znajduje się w obszarze „kapitulacji” (poniżej zera). W poprzednich niedźwiedzich fazach było to 138 i 301 dni (nie licząc szoku w czasie pandemii z marca 2020 roku, 9 dni).

Wskaźnik dotyczący „stratnej” podaży monet (31%) przekroczył próg 20% 1,5 miesiąca temu. Wskazuje to, że inwestorzy długoterminowi najprawdopodobniej ominą Wcześniej rynek potrzebował od sześciu do dziesięciu miesięcy, aby metryka wróciła poniżej 20%, co zbiegało się z odwróceniem cyklu.

Przypomnijmy, że cena bitcoina zanurzyła się poniżej 20 tys. dolarów 7 października po raporcie z amerykańskiego rynku pracy.

Wcześniej były menedżer funduszu hedgingowego Cramer & Co. i gospodarz programu Mad Money w CNBC Jim Cramer powiedział, że instrumenty spekulacyjne, takie jak aktywa cyfrowe, zostaną „wypłukane” z powodu zacieśnienia polityki monetarnej.

Comments (No)

Leave a Reply