Bitcoin najlepszym rozwiązaniem na dewaluację – mówi Michael Saylor

Były szef MicroStrategy, Michael Saylor, uważa pierwotną kryptowalutę za rozwiązanie dla tracącej na wartości tureckiej waluty krajowej.

„Bitcoin jest najlepszym rozwiązaniem dla tych, którzy walczą o przetrwanie w gospodarce z upadającą walutą, taką jak lira.” – napisał

Saylor odpowiadał na tweet ekonomisty Mohameda El-Eriana dotyczący problemów gospodarczych w Turcji. Według tego ostatniego, lokalne władze mają coraz mniej chęci i możliwości do interweniowania na rynkach.

Według tureckiego Biura Statystycznego, roczna stopa inflacji w maju wyniosła 39,59%. Grupa badająca inflację złożona z niezależnych ekonomistów oszacowała tę wartość na 109,01%.

W listopadzie 2022 r. Saylor postrzegał bitcoina jako „nadzieję” dla Libanu, którego waluta krajowa spadła o 96% w stosunku do dolara amerykańskiego. CNBC pisało wówczas, że miejscowi postrzegali kryptowaluty jako „koło ratunkowe”. Dla niektórych wydobywanie kryptowalut zastąpiło pracę na pełen etat.

Michael Saylor jest znanym zwolennikiem bitcoina. Nazywa on pierwszą kryptowalutę najpewniejszą rzeczą w niestabilnym świecie i globalnym aktywem rezerwowym.

Przypomnijmy, że w maju 2023 r. Saylor powiedział, że bitcoin pomoże wyeliminować zagrożenia cyberbezpieczeństwa stwarzane przez sztuczną inteligencję, takie jak deepfake.

 

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.