Binance posiada 588 000 BTC w rezerwach walutowych

Binance właścicielem olbrzymiej sumy BTC

Giełda kryptowalut Binance przedstawiła raport dowodu rezerwy (PoR), według którego na platformie znajduje się 588 tys. BTC i 3,89 mln ETH. Użytkownicy Binance posiadają na giełdzie 30,2 miliona BNB, a aktywa klientów w USDT przekraczają 15,4 miliarda dolarów.

Jednocześnie wolumen przechowywanych stablecoinów USDC wynosi 1,01 miliarda dolarów. „Kiedy mówimy o „dowodzie rezerw”, mówimy o aktywach, które przechowujemy dla użytkowników. Pokazujemy dowody na to, że Binance posiada fundusze pokrywające wszystkie aktywa naszych klientów w stosunku 1:1” – stwierdziła firma. Jednakże aktywa korporacyjne Binance są ujmowane na oddzielnych rachunkach i nie są uwzględniane w obliczeniach potwierdzenia rezerwy.

Wcześniej okazało się, że udział Binance w rynku w ostatnich miesiącach spadł z powodu problemów z władzami USA. W lutym udział giełdy w wolumenie transakcji spot wynosił 63%, obecnie spadł do około 47%. Jednak Binance pozostaje największą giełdą kryptowalut na świecie.

Teraz giełda najwyraźniej przeżywa kryzys kadrowy. Dzień wcześniej dwóch czołowych menedżerów opuściło firmę jednocześnie w związku ze sporami giełdowymi z organami nadzoru finansowego w USA i Europie – dyrektor Binance na Europę Wschodnią Gleb Kostarev i dyrektor na WNP Władimir Smerkis ogłosili swoje odejście.

Comments (No)

Leave a Reply