Binance otrzymał licencje w Salwadorze

Binance z dużym sukcesem

Binance powiedział, że stał się pierwszą w pełni licencjonowaną giełdą kryptowalut w Salwadorze po otrzymaniu zgody od dwóch regulatorów.

Mówimy o rejestracji jako dostawca usług Bitcoin (BSP) w Centralnym Banku Rezerw i pierwszej wieczystej licencji dostawcy usług zasobów cyfrowych (DASP) od Krajowej Komisji ds. Zasobów Cyfrowych.

Te licencje pozwolą Binance rozszerzyć ofertę produktów i usług, w tym opcje dostosowane do potrzeb klientów w Salwadorze” – powiedział Daniel Acosta, dyrektor generalny na Kolumbię, Amerykę Środkową i Karaiby.

W komentarzu do The Block rzecznik Binance powiedział, że giełda już działa w tym kraju, ale „tylko za pośrednictwem platformy offshore”.

Według oświadczenia, wraz z otrzymaniem rejestracji w Salwadorze, giełda będzie obecna już na 18 rynkach regulowanych, m.in. we Francji, Włoszech, Hiszpanii, Szwecji i Dubaju .

Wcześniej okazało się, że Binance wycofał wnioski o uzyskanie licencji w Wielkiej Brytanii , Niemczech , Austrii , na Cyprze oraz zapowiedział wycofanie się z Holandii. Belgijski Urząd ds. Usług i Rynków Finansowych nakazał giełdzie zaprzestanie wszelkiej działalności.

Comments (No)

Leave a Reply