11 giełd kryptowalut zostanie zamkniętych w Korei Południowej

W Korei Południowej zamykają się średniej wielkości giełdy kryptowalut, informuje Korea Herald, powołując się na źródła.

11 giełd wykorzystywało nieuczciwe praktyki do tworzenia kont zbiorczych i prawdopodobnie będą musiały zaprzestać swojej działalności. Komisja Usług Finansowych zamierza zakazać obsługi ich transakcji i skontaktować się z prokuraturą i policją. Nazwy giełd nie zostały określone, ale nie będą już mogły uzyskać zgody władz na kontynuowanie swojej działalności.

Większość giełd w Korei Południowej, z wyjątkiem największych Upbit, Bithumb, Coinone i Korbit, nie otwierała kont z KYC, co jest obecnie warunkiem wstępnym do pracy w przestrzeni kryptowalut .

Kilka średniej wielkości giełd samo ogłosiło plany zamknięcia działalności. Tak więc Darlbit przestał obsługiwać klientów 15 lipca, wcześniej ostrzegając ich o tym. CPDAX w piątek ogłosił, że zamknie się 1 września.

To nie jest tymczasowe, ale stałe zamknięcie biznesu. Ci, którzy mają kryptowalutę na swoich kontach, muszą ją wypłacić do godziny 15:00 31 sierpnia”- poinformowano.

Bitsonic ogłosił w piątek za pośrednictwem swojej oficjalnej grupy Telegram, że tymczasowo zawiesi usługę aktualizacji systemów.

Kiedy zakończymy, spodziewamy się otrzymania certyfikatu bezpieczeństwa informacji” – poinformował Bitsonic.

Certyfikat bezpieczeństwa cybernetycznego jest kolejnym obowiązkowym wymogiem dla giełd krypto w Korei Południowej i pokazuje, że podczas zarządzania danymi klientów przestrzegają one zalecanych przez rząd procedur.

Platformy transakcyjne muszą uzyskać zgodę Komisji Usług Finansowych do 24 września. Bitsonic przyznaje, że certyfikat bezpieczeństwa informacji można mu wystawić w okresie od 6 sierpnia do 30 listopada, więc na ten okres będzie musiał zaprzestać działalności.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.