Kraken jest gotowy do wejścia na giełdę

Giełda Kraken rozważa wejście na giełdę w 2022 roku, potwierdził współzałożyciel i dyrektor generalny Jesse Powell w wywiadzie dla CNBC.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli stać się spółką publiczną. Prawdopodobnie będzie to bezpośrednie listowanie, tak jak Coinbase”- powiedział.

Plasowanie akcji największej amerykańskiej firmy kryptowalutowej planowane jest na 14 kwietnia.

Powell potwierdził również, że giełda Kraken prowadzi rozmowy z inwestorami w sprawie nowej rundy finansowania. Po tym wycena giełdy może wzrosnąć do 10 miliardów dolarów.

Prowadziliśmy rozmowy, aby przeprowadzić kolejną rundę, ale trochę zwolniliśmy, aby zobaczyć, co się stanie z wyceną Coinbase. Podejrzewam, że cena wzrośnie znacznie wyżej niż to się dzieje”- powiedział dyrektor generalny Kraken.

Według niego firma ma „dobry bilans” i jest szansa, aby nie spieszyć się z pozyskiwaniem kapitału.

Powodem tego jest przyciągnięcie kilku inwestorów strategicznych, którzy mogą pomóc w ekspansji geograficznej i rozwoju” – powiedział Powell.
Zauważył, że giełda znacznie skorzystała na rajdzie Bitcoin:

Dla nas każda zmienność jest dobra, ale zawsze jest lepiej, gdy cena rośnie. Pierwszy kwartał jest lepszy od zeszłorocznych wyników. Do końca lutego przekroczyliśmy zeszłoroczne wyniki. Cały rynek właśnie eksplodował”.

W okresie styczeń-marzec na platformie zarejestrowało się czterokrotnie więcej nowych użytkowników niż w drugiej połowie 2020 roku. Wolumen transakcji spot w pierwszym kwartale osiągnął 160 miliardów dolarów – 1,5 razy więcej niż Kraken w całym ubiegłym roku.

Media informowały o planach wejścia na giełdę w połowie marca. Opcje obejmowały tradycyjne IPO i przejęcie Specialized Public Company (SPAC).

 

Comments (No)

Leave a Reply