Binance ogłasza uruchomienie Lightning Network

Lightning Network w końcu na Binance

Giełda kryptowalut Binance.com udostępniła nowe szczegóły integracji Lightning Network. Uruchomiono kilka nowych węzłów i aktywnie pracują nad połączeniem protokołu do wpłacania i wypłacania środków.

Firma dodała, że ​​przed nią jeszcze dużo pracy technicznej.

Binance po raz pierwszy ogłosiło plany wdrożenia Lightning Network 8 maja. Stało się to na tle szaleństwa na memcoinach, kiedy to blockchain był przeciążony, a opłaty wielokrotnie rosły. W ciągu dnia 7 maja Binance musiał dwukrotnie wstrzymywać transakcje w sieci.

Nasz zespół pracuje również nad umożliwieniem wypłaty przez Lightning Network, co pomoże w takich sytuacjach” – poinformowano wówczas.

Lightning Network to rozwiązanie warstwy 2 zbudowane na bazie łańcucha blokowego Bitcoin. Umożliwia niemal natychmiastowe przetwarzanie transakcji i wymaga znacznie niższych opłat transakcyjnych niż tradycyjne sieci płatnicze. Wykorzystując technikę routingu, protokół Lightning dzieli dane na wiele pakietów. Następnie wysyła je przez różne węzły w sieci, używając szyfrowania typu end-to-end. Dzięki temu przelewy są bezpieczniejsze i bardziej anonimowe.

Google Cloud niedawno ogłosiło, że będzie uczestniczyć w skalowaniu sieci Bitcoin Lightning.

Comments (No)

Leave a Reply