Vitalik Buterin: Libra ma niewiele wspólnego z kryptowalutami

Twórca Ethereum, Vitalik Buterin, powiedział w wywiadzie dla BLOCKTV o nadchodzącym uruchomieniu Telegram Open Network (TON) i cyfrowej waluty Libra z Facebooka.

Jego zdaniem świadczy to o znaczeniu koncepcji zasobów cyfrowych.

Libra pokazała wielu, że kryptowaluty są czymś prawdziwym. To będzie istnieć… Istniejące instytucje muszą być na to przygotowane”.

Buterin stwierdził, że dostęp do szerokiej bazy użytkowników jest główną zaletą Libry, ale jak dotąd projektowi nie udało się zdobyć zaufania organów regulacyjnych ani biznesowych.

Jednocześnie Libra ma niewiele wspólnego z ideą kryptowalut, ponieważ nie chodzi tu o decentralizację, podkreślił założyciel Ethereum.

W wywiadzie dla Globes powiedział także, że Libra nie zapewni wystarczającej prywatności i w żaden sposób do tego nie dąży.

Deweloperzy TON będą musieli wykonać „dużo pracy w dziedzinie testów technicznych i publicznych”, powiedział Buterin.

To [uruchomienie TON] jest zdecydowanie warte obserwowania, ale jednocześnie ważne jest, aby patrzeć realnie na to, co jest możliwe w tych obszarach”.

Cały wywiad na blocktv.com: https://blocktv.com/watch/2019-09-15/5d7e7531d2a8e-buterin-highlights-libra-s-political-neutrality-problem

Aktualny wykres ETH/USD z giełdy BITSTAMP

Comments (No)

Leave a Reply