22% inwestorów instytucjonalnych posiada własne cyfrowe aktywa |Fidelity Investments

W dniu wczorajszym, Fidelity Investments- międzynarodowa korporacja usług finansowych- opublikowała wyniki ankiety, z której wynika, że aż 22% inwestorów instytucjonalnych ma na swoje posiadanie cyfrowe aktywa.

Wyniki ankiety

Ankieta przeprowadzona została wśród 411 inwestorów. Już 40% z nich stwierdziło, że jest zainteresowanym/otwartym na krypto w przeciągu najbliższych pięciu lat. Ponadto, niespełna połowa z nich, bo aż 47% twierdzi, że widzi w swoich portfelach inwestycyjnych miejsce na cyfrowe aktywa.

Prawie 3/4 ankietowanych (72%) woli nabywać kryptograficzne produkty inwestycyjne. 57% z pytanych jednak lubi też kupować kryptograficzne aktywa bezpośrednio.

Prezes Fidelity Digital Assets, Tom Jessop komentuje to w następujący sposób:

Zauważyliśmy proces dojrzewania zainteresowania zasobami cyfrowymi od wczesnych użytkowników do tradycyjnych instytucjonalnych inwestorów, takich jak rodzinne przedsiębiorstwa czy fundacje.

Przyczyny popularności krypto

W ankiecie poruszony został również temat przyczyn, jakie kryją się za popularnością i rosnącym zainteresowaniem krypto.

46% respondentów twierdzi, że niski współczynnik korelacji z innymi aktywami, czyni aktywa cyfrowe bardzo atrakcyjnymi. Doradcy finansowi (74%) oraz rodzinne przedsiębiorstwa (80%) wykazują jednocześnie największe zainteresowanie zasobami cyfrowymi.

Wszystko ma jednak swoje dobre jak i złe strony. Źle sprecyzowane regulacje, wahania wartości oraz brak jasnych podstaw- to według ankieterów główne czynniki zniechęcające społeczność inwestorów do partycypacji w działaniach rynku.

Jednak adopcja krypto na rynku inwestorów instytucjonalnych wciąż się rozwija. Początkiem tego tygodnia były dyrektor brytyjskiego banku Barclays, Chris Tyrer, dołączył do zespołu Fidelity Digital Assets, platformy kryptograficznej Fidelity Investments.

Coraz więcej z nas posiada krypto

Tego samego dnia, ankieta opublikowana przez partnera firmy Blockchain Capital, wykazała, że 11% amerykańskiej populacji jest w posiadaniu najpopularniejszej kryptowaluty- Bitcoina.

Co ciekawe, badania przeprowadzone przez ING w Polsce pokazują, że 77% polaków słyszało już o wirtualnych aktywach. Blisko co trzeci z nas wykazuje duże zainteresowanie kryptowalutami w przyszłości. Ponadto już około 10% obywateli Polski deklaruje, że takie aktywa posiada na własność.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.