Blockchain Ethereum wchodzi w fazę fuzji z ETH 2.0

Społeczność oficjalnie zatwierdziła propozycję ulepszenia Ethereum (EIP) obejmującą połączenie dwóch łańcuchów, gdy sieć przechodzi na algorytm PoS.

Analityk ConsenSys, Michaił Kalinin, złożył wniosek o EIP-3675 na Github 22 lipca 2021 r. Posunięcie to oficjalnie zapoczątkowało przejście sieci Ethereum z obecnego algorytmu konsensusu proof-of-work na mechanizm proof-of-stake.

Specyfikacja mówi, że Beacon Chain działa od grudnia 2020 roku. Od tego czasu nie zaobserwowano żadnych usterek, więc nadszedł czas, aby przejść do pełnego przejścia na ETH 2.0.

„Długi okres bezawaryjnej pracy pokazuje odporność systemu łańcucha beaconów i wskazuje na gotowość do transformacji w sieci Ethereum Mainnet”. Nowe EIP będzie stanowić podstawę tego, co twórcy nazwali „fuzją” z Ethereum 2.0. Według Tima Beiko deweloperzy omówią to na spotkaniu 23 lipca:

„Trudno przecenić pracę @mkalinin2 [Michaiła Kalinina] nad 'fuzją’, która w końcu zaowocowała oficjalnym EIP.”
Zgodnie z oficjalną dokumentacją, obecny mainnet Ethereum połączy się z Beacon Chain, kończąc w ten sposób przejście Ethereum na proof-of-stake. Proces ten poprzedzi wdrożenie łańcucha shardów i prawdopodobnie nie zostanie ukończony w tym roku.

Po połączeniu inteligentne kontrakty będą działały w nowej sieci głównej w ramach systemu proof-of-stake. Ponadto cała bieżąca historia i stan Ethereum zostaną zaimportowane do nowej sieci, aby zapewnić płynne przejście dla wszystkich posiadaczy i użytkowników ETH.

Po zakończeniu fuzji zostaną wdrożone niektóre funkcje, takie jak możliwość wycofania stakowanych ETH.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.