Podejrzane działania w sieci Litecoin

Deweloper Franklin Richards zwrócił uwagę na podejrzaną aktywność w sieci Litecoin. Jego zdaniem może to być związane z sierpniowym „dusting attack”.

Richards zauważył, że w sieci Litecoin obserwuje się średnio około 40 tysięcy aktywnych adresów dziennie, jednak według BitinfoCharts co siedem dni wartość ta osiąga 70 tysięcy, a następnie ponownie spada.

To zachowanie zaczęło się 20 sierpnia. Krótko przed tym, 10 sierpnia, miał miejsce masowy „dusting attack” w sieci. Atakujący wysłał niewielkie ilości LTC do różnych portfeli w celu śledzenia dalszego przepływu tych funduszy i identyfikacji właścicieli adresów. Kwoty są tak małe, że użytkownik nie może ich wydać bez uwzględnienia innej transakcji śledzonej przez atakującego.

Richards zasugerował, że atakujący ograniczył teraz operację w celu zmniejszenia kosztów pyłu i co tydzień atakuje grupę aktywnych użytkowników.

Pozwoli mu to stworzyć zestaw bardziej szczegółowych i wygodnych materiałów analitycznych do prób śledzenia i porównywania interakcji między uczestnikami, uważa deweloper.

Richards podkreślił jednak, że „bez dostępu do większej liczby narzędzi analitycznych dla sieci Litecoin trudno jest właściwie zrozumieć motywy tego zachowania”.

źródłó: https://litecoin.com/en/news/the-strange-network-activity-behind-litecoin-active-addresses

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.