ASRock, producent płyt głównych, wypuści na rynek karty graficzne

ASRock ma udostępnić w sumie cztery karty graficzne GPU, zaprojektowane specjalnie do kopania kryptowalut. To sprawia, że ​​ASRock jest najnowszym graczem na szybko rozwijającym się rynku producentów kart graficznych.

Kopanie kryptowalut stało się integralną częścią całego rynku kryptograficznego. Wartość kryptografii wzrosła kilka razy w 2017 r. Proces ten obejmuje ogromną moc obliczeniową w celu rozwiązywania złożonych funkcji algorytmicznych w celu uwierzytelnienia transakcji kryptowalut, tworząc w ten sposób nowe kryptowaluty.

ASRock Phantom Gaming Series

Nowe karty graficzne skoncentrowane na kryptografii należą do serii Phantom Gaming. Nowe karty graficzne oparte są na serii AMD RX.

Według LL Shiu, CEO ASRock, firma jest zachwycona współpracą z AMD. Shiu opisał AMD jako wiarygodnego i silnego partnera dodał także, że istnieją plany przyszłej współpracy ukierunkowanej na rozwój bardziej zaawansowanych technologicznie produktów.

Z pięciu nowo wydanych kart graficznych, cztery z nich są przeznaczone do wydobycia kryptowalut. Piąta karta, RX570 8G OC jest jedyną kartą dedykowaną graczom. Karty zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić bezproblemową funkcjonalność i zwiększoną wydajność. Firma nie ujawnia jeszcze żadnych informacji na temat cen, a także przewidywanej daty premiery kart graficznych. Plotka na zagranicznych forach głosi, że pojawią się w drugiej połowie 2018 roku.

Ponieważ wydobycie bitcoinów zostało praktycznie zmonopolizowane przez duże kopalnie ASIC, uwaga skupiła się na innych kryptowalutach , takich jak ether , monero i innych, które mogą być wydobywane z jednostkami sprzętowymi do wydobycia GPU. Jak wiadomo sprzedaż kart graficznych GPU stanowi znaczącą część przychodów producentów kart graficznych, takich jak Nvidia i AMD.

Ruch ASRock wydaje się wskazywać na konsolidację jego wysiłków na arenie kryptografii. W 2013 r. Firma wyprodukowała płyty główne przeznaczone do wydobywania kryptowalut. ASRock stara się wykorzystać wzrost zapotrzebowania na procesory GPU. Z drugiej strony gracze będą mieć nadzieję, że wydanie tych czterech GPU ukierunkowanych na kryptowaluty rozwiąże problem niedoboru kart graficznych na rynku.

News o kartach graficznych od ASRock zbiegło się w czasie z nowym produktem Bitmain, który uruchomił sprzedaż nowej koparki ASIC dla Ethereum.