Solana uruchomiła przedsprzedaż Sagi 2. Co wiadomo o nowym smartfonie Web3

Nowy smartfon od Solana

Solana Mobile ogłosiła drugą wersję swojego smartfona Web3 – Saga Chapter2. Urządzenie można już zamawiać w przedsprzedaży w cenie 450 dolarów.

Niemal z dnia na dzień [pierwsza] Saga stała się najbardziej satysfakcjonującą przygodą mobilną w historii i została całkowicie wyprzedana. Znasz tę historię. Teraz czas na kolejną część epopei” – czytamy w ogłoszeniu.

Według Solany, urządzenie będzie dostępne w przedsprzedaży przez ograniczony czas. Po jego zakończeniu rozpocznie się nowy etap składania wniosków w podwyższonej cenie.

Wysyłka zamówień planowana jest na pierwszą połowę 2025 roku.

Podobnie jak oryginał, Chapter2 został zaprojektowany jako smartfon kryptograficzny dostosowany do ekosystemu Solana. Telefon ma wbudowaną aplikację portfelową z dodatkowymi funkcjami bezpieczeństwa i dostępem do zdecentralizowanych aplikacji.

Każde urządzenie Saga jest powiązane z „Genesis Token” – NFT , który stworzył kanał dystrybucji nagród wśród jego posiadaczy. Firma dopuściła pojawienie się podobnej funkcjonalności w drugiej wersji, ale nie określiła, w jaki sposób miałaby zostać zaimplementowana.

W ramach kampanii marketingowej Solana uruchomiła program poleceń. Za każde zamówienie w przedsprzedaży złożone na zaproszenie użytkownika zostaną mu przyznane punkty. Na podstawie wyników konkursu zwycięzcy otrzymają nagrodę.

Przedstawiciele firmy zauważyli jednak, że w przypadku niskiego zainteresowania projekt trzeba będzie przełożyć.

Solana Mobile nie ujawniła również sprzętu urządzenia. Biorąc pod uwagę niską cenę, prawdopodobne jest, że Chapter2 będzie gorszy pod względem właściwości od swojego poprzednika.

Na początku, w maju 2023 roku, pierwsza Saga sprzedawała się za 999 dolarów , ale w sierpniu jej cenę obniżono do 599 dolarów.

Posiadanie 20 000 [pierwszych] smartfonów Saga w rękach społeczności to ważny kamień milowy. Mamy teraz społeczność tak dużą, jak niektóre z największych projektów NFT, oferując programistom podatny grunt do rozwoju i eksperymentowania z urządzeniami mobilnymi” – podkreśliła firma.

Comments (No)

Leave a Reply