Satoshi Nakamoto opracował Bitcoina w Londynie?

Satoshi mieszkał w Londynie?

Twórca pierwszej kryptowaluty Satoshi Nakamoto zajmował się bitcoinem podczas pobytu w Londynie w latach 2008-2010. Stolica Wielkiej Brytanii jest wymieniana jako najbardziej prawdopodobna lokalizacja w badaniu Doncho Karavainova – pisze Chain Bulletin .

Autor doszedł do takiego wniosku na podstawie analizy datowników opublikowanych materiałów Satoshi, wykorzystania słownictwa charakterystycznego dla regionu, a także specyfiki pisowni słów. zdje się potwierdzać nagłówek gazety The Times, umieszczony w genesis bloku bitcoina.

Praca Karavainova uzupełnia wiele innych materiałów, które również wskazują, że Satoshi Nakamoto mieszkał w Wielkiej Brytanii.

Nowe badanie ujawnia, że ​​43% odbiorców The Times to londyńczycy. Skrót genesis bloku Bitcoina zawiera frazę „Kanclerz na krawędzi drugiej pomocy dla banków”, która została użyta w drukowanej wersji stołecznej gazety. Ten rozprowadzany w Stanach Zjednoczonych nie zawierał tej notatki, a w wydaniu internetowym tytuł różnił się od oryginału.

https://www.thetimes.co.uk/article/chancellor-alistair-darling-on-brink-of-second-bailout-for-banks-n9l382mn62h

Na poparcie tego stanowiska Karavainov przytacza również analizę sygnatur czasowych działań Nakamoto. Wiadomości Bitcointalk, e-maile wysyłane do wczesnych programistów, zobowiązania do repozytorium Bitcoin, wszystko to zwiększa prawdopodobieństwo, że mieszkał w londyńskiej strefie czasowej. Badacz przyznał, że wzorce publikowania mogą również wskazywać na rezydencję Satoshiego na wschodnim lub zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych.

Karavainov odrzucił opcję, że Satoshi Nakamoto pracował nad Bitcoinem z Japonii lub Australii. Chyba że „nie był wampirem” – dodał badacz.

Niektórzy użytkownicy kpili z ustaleń badacza.

„Święty Mikołaj mógł mieszkać na biegunie północnym, pracując nad zabawkami dla małych dzieci. Ale nie można wykluczyć, że był to biegun południowy lub Los Angeles ”- napisał jeden z nich.

Wcześniej pionier branży kryptowalut i CEO Blockstream Adam Back zaprzeczył wersji, w której mógłby spotkać się z Satoshi Nakamoto osobiście w jednym z londyńskich pubów.

Wcześniej Back po raz kolejny zaprzeczył spekulacjom, że był twórcą bitcoina. On uważa, że jest jedna osoba za pseudonimem Satoshi, a nie grupa programistów.

źródło: https://chainbulletin.com/satoshi-nakamoto-lived-in-london-while-working-on-bitcoin-heres-how-we-know/

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.