Giełdy kryptowalut wspierają Turcję po trzęsieniu ziemi

Giełdy przesyłają miliony dolarów do dotkniętej trzęsieniem ziemi Turcji.

Wiodące platformy krypto zaczęły wysyłać fundusze na pomoc Turcji, która ucierpiała w wyniku trzęsienia ziemi. Binance, OKX, Gate.io, Huobi, Bybit, Bitget i inne giełdy kryptowalut ogłosiły już przyznanie pomocy finansowej.

Binance ogłosiło , że rozda coiny BNB o wartości 100 USD wszystkim użytkownikom mieszkającym w regionach najbardziej dotkniętych katastrofą. Według wyliczeń platformy łączna kwota pomocy wyniesie ok. 5 mln dolarów.

Ponadto giełda podała w oświadczeniu, że Binance Charity stworzyło publiczny adres do darowizn. Środki są przeliczane na liry tureckie i przekazywane na rzecz uprawnionej organizacji pozarządowej, która pomaga potrzebującym. Darowizny są akceptowane w BTC, ETH, BNB, BUSD i XRP.

  • OKX i Bitget wyślą po ​​1 milionie tureckich lirów (około 53,1 tysiąca dolarów) na wsparcie ofiar.
  • Bitfinex, Tether, Keet i Synonym wspólnie zobowiązały się do przekazania 5 milionów lirów (265 000 USD).
  • Bybit wyśle ​​100 000 USD do tureckiego Urzędu Zarządzania Kryzysowego (AFAD).
  • Zespół Gate.io przekazał 1 milion lirów i ogłosił rychłe utworzenie funduszu darowizn dla Earthquake Recovery NFT.
  • Dyrektor generalny Huobi, Justin Sun, ogłosił utworzenie funduszu pomocy w wysokości 2 milionów lirów tureckich.
  • CoinEx, w przeciwieństwie do innych giełd, złożył kondolencje osobom dotkniętym żywiołami nie tylko w Turcji, ale także w Syrii. Zadeklarowano gotowość pomocy, ale nie sprecyzowano, na czym dokładnie miałaby to polegać.

Pomimo tego, że darowizny w postaci kryptowalut są w Turcji zabronione, organizacja non-profit Ahbap uzyskała pozwolenie od tureckiej Rady ds. Badania Przestępstw Finansowych (MASAK) i opublikowała adresy portfeli, na które można przelać środki.

Comments (No)

Leave a Reply