Rekordowy ruch i wzrost wolumenu obrotów na Coinbase

W ubiegłym tygodniu niezwykle niestabilny ruch cen bitcoina spowodował ogromny wzrost wolumenu obrotu i rekordowego ruchu na giełdzie kryptowalut Coinbase .

Od czwartku do piątku, kiedy cena pierwszej kryptowaluty spadła z 7500 USD do 4 121 USD, wolumen obrotu na amerykańskiej giełdzie przekroczył 2 miliardy USD.

Dyrektor generalny Brian Armstrong powiedział, że miesiące przygotowań i ulepszeń sprawiły, że giełda była znacznie bardziej odporna na poważne spowolnienia na rynku i wzrost popytu.

W ciągu ostatnich kilku lat dużo zainwestowaliśmy w poprawę niezawodności i skalowalności naszych systemów. Pracowaliśmy nad wydajnością naszej giełdy. Zwiększyliśmy możliwości naszych głównych produktów, usprawniając wewnętrzne procesy i reagując na awarie”.

W zeszłym tygodniu ta ciężka praca znalazła odzwierciedlenie w stabilności platformy, dzięki czemu zarejestrowaliśmy nowe rekordy ruchu. Liczby były o 50% wyższe niż w poprzednim rekordzie„.

Giełda z San Francisco rozpoczęła operacje wsadowe z BTC, zmniejszając obciążenie łańcucha bloków Bitcoin . Ponadto transakcja wsadowa, składająca się z licznych żądań klientów do wysłania, zajmuje mniej miejsca w bloku.

Według Coinbase nowa funkcja pozwala zaoszczędzić użytkownikom ponad 50% prowizji sieciowej.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.