Analityk: SEC w styczniu zatwierdzi wszystkie wnioski o fundusze ETF Bitcoin

Wnioski o fundusze ETF Bitcoin zosatną zatiwerdozne w styczniu

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) zatwierdzi pierwsze spotowe fundusze ETF na Bitcoin około 8–10 stycznia. Tę opinię wyraził analityk Bloomberga James Seyffart w podcaścieThe Scoop.

Jego zdaniem SEC strategicznie opóźniała składanie wniosków o instrument, aby zatwierdzić większość z nich jednocześnie i tym samym nie dać przewagi żadnemu z emitentów. Dlatego Seyffart ma pewność masowego zatwierdzenia wniosków w styczniu.

SEC nie chce wybierać faworytów w tych wyścigach, czy to w celu uzyskania większej liczby aktywów, czy płynności. […] Jeśli więc Komisja je zatwierdzi, to prawdopodobnie zatwierdzi je wszystkie na raz, bo nie chce odgrywać roli króla” – wyjaśnił analityk.

Dodatkowym argumentem przemawiającym za zatwierdzeniem funduszu ETF na Bitcoin jest Grayscale zwycięstwo w sądzie przeciwko SEC w sierpniu. Seyffart stwierdził, że Komisja została „wepchnięta w kąt przez sędziów”.

Wcześniej szef SEC Gary Gensler powiedział, że agencja weryfikuje swoje podejście do narzędzia po „decyzjach sądowych”. Według niego regulator rozpatruje obecnie od 8 do 12 wniosków.

Przypomnijmy, że 12 grudnia Seyffart poinformował, że w ciągu ostatniego tygodnia urzędnicy z SEC rozmawiali o Bitcoin ETF z przedstawicielami BlackRock, Grayscale , Franklin Templeton i Fidelity

Analitycy Hashdexu przewidywali początek handlu instrumentem w drugim kwartale 2024 roku.

Comments (No)

Leave a Reply