PayPal wycofuje się z kontrowersyjnego planu karania użytkowników za dezinformację

PayPal wywołał ostatnio kontrowersje pomysłem ukarania użytkowników karą w wysokości 2500 dolarów za dezinformację. Teraz jednak wycofał się z tych planów, nazywając je błędem. Społeczność kryptowalutowa ostro skrytykowała giganta płatniczego i przypomniała o znaczeniu decentralizacji.

PayPal wyjaśnił, że zaktualizowane Zasady dopuszczalnego użytkowania (AUP) zawierają nieprawidłowe informacje. Dokument został rzekomo opublikowany w wyniku błędu, a firma nie będzie karać użytkowników za rozpowszechnianie dezinformacji.

Reakcje społeczności

Były prezes PayPal i były szef płatności Meta David Marcus nazwał taką inicjatywę „szaleństwem”.

Trudno jest mi otwarcie krytykować firmę, której tak wiele dałem i którą tak bardzo kochałem. Jednak nowe AUP jest sprzeczne ze wszystkim, w co wierzę. Prywatna firma decyduje teraz, że zabierze ci pieniądze, jeśli powiesz coś, z czym się nie zgadzają.

Marcus zgodził się ze współzałożycielem PayPal, miliarderem Elonem Muskiem.

Z kolei Sid Powell, współzałożyciel platformy DeFi Mapple Finance, określił incydent jako przypomnienie o potrzebie decentralizacji.

PayPal jest świetnym przykładem na to, dlaczego należy mieć kontrolę nad własnymi funduszami. Kiedyś było tak, że twoje pieniądze były oddzielone od wolności słowa. Teraz zachowanie majątku jest jedynym sposobem na ochronę tego prawa dla siebie.

Analityk Michael van de Poppe nazwał decyzję giganta płatniczego „końcem PayPal” i wezwał do kupowania bitcoina.

Kto stanął w obronie PayPala?

Dyrektor ds. strategii CoinShares Meltem Demirors stanął w obronie PayPala. Jej zdaniem wszystkie firmy cenzurują użytkowników i mają prawo odmówić usługi i dostępu każdemu bez wyjaśnienia.

Jeśli myślisz, że przemysł kryptowalutowy nie reaguje, jesteś albo naiwny, albo świadomie ignorowany.

Demirors zauważył, że po aktywacji aktualizacji The Merge ponad 31% bloków w sieci Ethereum znajduje się pod kontrolą Biura Kontroli Aktywów Zagranicznych w ramach Departamentu Skarbu USA (OFAC).

Przypomniała również o sankcjach OFAC wobec miksera kryptowalutowego Tornado Cash i powiedziała, że nie był to pierwszy ani ostatni incydent.

Wcześniej wiceprezes PayPal Richard Nash powiedział, że firma ciężko pracuje nad wdrożeniem „każdej możliwej” integracji z blockchainem i kryptowalutami do swoich usług.

Przypomnijmy, że w marcu prezes giganta płatniczego Dan Schulman powiedział, że cyfrowe aktywa zrewolucjonizują globalny system finansowy.

Comments (No)

Leave a Reply