Analitycy Coinbase: „Presja na Bitcoin maleje”

Presja na Bitcoin maleje

Specjaliści z amerykańskiej giełdy kryptowalut Coinbase uważają, że presja sprzedażowa Bitcoina słabnie, a czynniki makroekonomiczne przemawiają za wzrostem pierwszej kryptowaluty. W swoim cotygodniowym raporcie badacze piszą, że czynniki techniczne sprzyjające spadkom Bitcoina zaczynają zanikać.

Jednym z głównych generatorów presji na BTC była sprzedaż akcji funduszu GBTC przez zarządzających aktywami upadłej giełdy FTX. Łącznie sprzedano 22 miliony akcji, ale zapasy się wyczerpały. Rozwój Bitcoina wspierany jest przez stabilne zainteresowanie uruchomionymi spotowymi ETF-ami Bitcoin. W ciągu ostatniego tygodnia codziennie napływ środków do akcji tych funduszy wyniósł około 200 mln dolarów, a od 11 stycznia łączny napływ środków wyniósł 1,46 mld dolarów.

„Oczekujemy, że w nadchodzących tygodniach czynniki makroekonomiczne staną się bardziej istotne dla klasy aktywów cyfrowych, co będzie wspierać ceny rynkowe” – napisali badacze.

Kolejnym czynnikiem sprzyjającym wzrostowi Bitcoina może być złagodzenie polityki pieniężnej w Stanach Zjednoczonych. Oczekuje się, że Rezerwa Federalna USA zacznie obniżać stopę bazową w maju. Według analityków Coinbase zmniejszenie presji sprzedażowej Bitcoina i złagodzenie polityki kredytowej mogą „przygotować grunt pod znaczące zyski dla Bitcoina i innych kryptowalut w drugim kwartale 2024 roku”.

Comments (No)

Leave a Reply