Gameswift – co to jest? Jak działa ten projekt?

Dweloperzy gier coraz częściej przenoszą się do świata Web3. Dlatego coraz ważniejsza staje się szybka, niezawodna i tania infrastruktura. GameSwift to modułowa sieć blockchain, która poprawia wrażenia z gry poprzez płynną integrację technologii blockchain. Właściwie jest ona praktycznie niezauważalna dla graczy – dlatego też mogą oni w pełni cieszyć się rozgrywką, podczas gdy deweloperzy korzystają z kompleksowego wsparcia oferowanego przez platformę.

Co to jest GameSwift (GSWIFT)?

GameSwift to modułowa platforma blockchain, która rewolucjonizuje środowisko gamingu Web3. Dzięki proof stake (PoS) i infrastrukturze blockchain warstwy 1, GameSwift umożliwia lepszą rozgrywkę użytkownikom, jednocześnie wspierając tworzenie zaawansowanych gier przez deweloperów.

GameSwift wykorzystuje swój modułowy łańcuch zkEVM, aby rozwiązać wiele wad występujących w tradycyjnych blockchainach. W porównaniu do typowych monolitycznych blockchainów, GameSwift Chain jest bardziej wydajny i skalowalny. Jego niezawodna infrastruktura sieciowa oferuje również deweloperom większe bezpieczeństwo i płynną integrację DAppów. Gracze z kolei korzystają z zerowych opłat za gaz.

Infrastruktura GameSwift pozwala użytkownikom w pełni cieszyć się grami bez konieczności przechodzenia przez zwykle skomplikowane procesy związane z technologią blockchain. Mowa tu o przełączaniu się między łańcuchami, a nawet tworzeniu portfela kryptowalut. Wszystko, co muszą zrobić, to zalogować się jednym kliknięciem za pomocą swojego Apple, Google lub Facebook ID. Wówczas mogą od razu rozpocząć grę. Wypłata zarobków to też tylko jedno kliknięcie.

Jak działa GameSwift?

Tradycyjne, monolityczne blockchainy wykorzystują jeden łańcuch do udostępniania danych, konsensusu, rozliczeń i realizacji. GameSwift to modułowa sieć blockchain, co oznacza, że wykorzystuje oddzielne łańcuchy dla każdej funkcji. W ten sposób zwiększa szybkość i wydajność całej sieci.

gameswift blockchain

Ponadto platforma GameSwift jest skalowalna – skalowalność jest poprawiona nawet 10 000 razy w porównaniu do monolitycznych blockchainów.

Sieć integruje również rollupy zkEVM. Dzięki temu każda gra jest bezpieczna, nawet jeśli jest zbudowana na oddzielnym łańcuchu. Rollupy zkEVM korzystają bowiem z zabezpieczeń sieci głównej GameSwift. To pozwala deweloperom gier skupić się na tworzeniu funkcji, zamiast myśleć o ich bezpieczeństwie.

Funkcje Gameswift

Skoro wiemy już czym jest Gameswift, sprawdźmy jakie funkcje oferuje.

Blockchain GameSwift

GameSwift Chain to sieć blockchain PoS warstwy 1, która wyróżnia się na tle innych blockchainów modułową infrastrukturą i obsługą zkEVM rollup. Sam GameSwift Chain funkcjonuje jako warstwa rozliczeniowa. Z kolei rollupy zkEVM działają jako warstwy wykonawcze.

Umożliwia to wydajniejsze skalowanie sieci, ponieważ konsensus, wykonanie i rozliczenie są wykonywane jednocześnie. GameSwift Chain wspiera również interoperacyjność, pozwalając grom na bezproblemową komunikację z różnymi sieciami blockchain.

GameSwift ID

Centra gier Web 2.0, takie jak Steam, mają bardzo prosty proces logowania. Większość platform Web3 wciąż jest jednak pod tym względem w powiojakach. Dzięki GameSwift ID logowanie jest równie proste i bezpieczne. To sprawia, że Gameswift jest lepszym projektem od innych platform web3.

Każdy użytkownik może uzyskać dostęp do wszystkich gier i DAppów za pomocą jednej tożsamości i hasła. Za pomocą jednego GameSwift ID użytkownicy mogą również uzyskać dostęp do różnych portfeli web3, od MetaMask po Trust Wallet, i dokonywać transferów cross-chain.

GameSwift SDK

GameSwift SDK to zestaw narzędzi dla deweloperów, który umożliwia szybkie, wysokiej jakości, bezpieczne tworzenie DAppów bez konieczności głębokiej znajomości języków programowania.

Niektóre narzędzia SDK, do których deweloperzy mają dostęp, to Token i NFT Deployer, Advanced Analytics Access, Unreal, Unity Game Engine Connector itd. Korzystając z tych narzędzi, programiści oszczędzają tygodnie lub więcej podczas tworzenia i integrowania swoich projektów.

GameSwift Analytics

GameSwift Analytics oferuje korzyści zarówno dla graczy, jak i deweloperów lub studiów gier.

Gracze mogą monitorować swoje postępy w grach – od statystyk po cyfrowe zasoby i osiągnięcia w grze – w spersonalizowanym centrum. Stamtąd mogą również udostępniać wszystkie te informacje swoim znajomym. W ten sposób mogą umacniać swoje zespoły gamingowe.

W międzyczasie deweloperzy i studia gier mogą uzyskać dostęp do informacji o zachowaniu graczy i innych szczegółowych danych, aby optymalizować swoje produkty.

Czym jest token GSWIFT?

GSWIFT jest natywnym tokenem GameSwift. Token ten służy do stakowania i walidacji transakcji, wspierania zarządzania społecznością i uiszczania opłat.

Stakując tokeny GSWIFT w Shared Security Vault, możesz zdobywać nagrody w postaci różnych tokenów z każdej obsługiwanej gry. Ponadto wśród stakerów dystrybuowane jest 10% całkowitych przychodów platformy.

Jako token omnichain, GSWIFT można łatwo przenosić między obsługiwanymi łańcuchami, takimi jak Arbitrum i Polygon, za pośrednictwem mostu LayerZero.

GSWIFT ma całkowitą podaż 1 396 500 000 tokenów, które są dystrybuowane w sposób pokazany na poniższym wykresie:

gameswift tokenomia

Czy warto inwestować w GameSwift?

Platformy Web 2.0 takie jak Steam, są popularne w społeczności graczy od lat. Web3 staje się jednak coraz bardziej popularne. GameSwift został uruchomiony we współpracy z Arbitrum i Polygon. Wszystko po to, aby rozwijać branżę gamingu, jak i sam proces tworzenia produktów z tego sektora

Już raporty z 2022 roku wskazywały, że około 51% projektów to projekty z sektora gamingu. Na dzień dzisiejszy jest to z całą pewnością znacznie więcej. Do tej pory wzrost w sektorze gamingu web3 był powolny. Wszystko ze względu na wysokie opłaty, wolne transakcje oraz skomplikowane procesy związane z blockchainem.

GameSwift rozwiązuje te problemy. Dlatego też jest w stanie przyciągać zarówno graczy związanych ze światem krypto, jak i tych zupełnie tradycyjnych. Jednocześnie GameSwift zachęca do aktywnego udziału w utrzymaniu sieci poprzez stakowanie. To z kolei przynosi stakerom zarówno nagrody w postaci przychodów z platformy, jak i nagrody w postaci tokenów do gier.

Solidne partnerstwa GameSwift, zaawansowana technologia zoptymalizowana pod kątem gier i zrównoważona tokenomika sprawiają, że jest to atrakcyjna okazja inwestycyjna. Biorąc jednak pod uwagę nieodłączną zmienność altcoinów, zawsze należy zachować ostrożność i inwestować tylko tyle ile możemy stracić.

Comments (No)

Leave a Reply