Huawei uruchomi inteligentne miasto na blockchainie

Inteligentny Pekin na blockchain

Jedna z największych firm telekomunikacyjnych na świecie, Huawei, podpisała umowę o współpracy z władzami Pekinu. Umowa zakłada stworzenie inteligentnego miasta z wykorzystaniem blockchain.

smartcityblockchain

System inteligentnego miasta ma na celu poprawę efektywności usług komunalnych i poprawę otoczenia biznesowego w Pekinie. Oprócz technologii rozproszonych rejestrów wykorzystana zostanie technologia 5G oraz sztuczna inteligencja i przetwarzanie w chmurze.

Huawei stworzy zastrzeżony Huawei Cloud Blockchain, który umożliwia zarządzanie danymi w czasie rzeczywistym i przekazywanie informacji zwrotnych.

To nie pierwszy raz kiedy Huawei współpracuje z chińskimi władzami. W 2019 roku Huawei i władze Pekinu wspólnie stworzyły system blockchain wykorzystujący technologię Big Data. System łączy 50 odziałów administracji miejskiej zapewniając m.in. wymianę danych. W przyszłości system ten będzie obejmował zarządzanie nieruchomościami, opiekę medyczną, a także zapewni efektywną komunikację między władzami lokalnymi a mieszkańcami.

foto: https://pixabay.com/pl/photos/smart-city-komunikacji-sieci-4168483/

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.