Aby uniknąć konfliktu interesów, Charlie Lee nie zamierza ponownie kupować litecoinów

Twórca kryptowaluty Litecoin, Charlie Lee, powiedział, że nie zamierza ponownie kupować monet, nawet jeśli dzisiaj kosztują znacznie mniej. Powiedział to w wywiadzie dla CNBC.

W grudniu ubiegłego roku, kiedy rynek kryptowalut zaczął rosnąć, Charlie Lee powiedział , że sprzedał wszystkie swoje LTC. W swojej decyzji wyjaśnił, że nie chce być oskarżany o osobisty wpływ na wahania cen tej kryptowalut.

Teraz wciąż podtrzymuje tę wersję:

Sprzedałem [monety], ponieważ chciałem uniknąć konfliktu interesów” – Charlie Lee odpowiedział na pytanie o to, czy nie uważa, że w obecnej chwili jest dobry czas na zakup Litecoinów.

Niemniej jednak zgodził się, że ten moment jest naprawdę dobry, dodając, że „polecałby to zrobić„.

Przypomnijmy, że w kwietniu tego roku, Lee Charlie mimo to przyznał , że decyzja by sprzedać wszystko, co posiadał (kryptowaluty LTC) gdy ich cena osiągnęła rekordowy poziom, nie był całkiem dobry, ponieważ negatywnie wpłynęło to na kurs „cyfrowego srebra”.

Niemniej jednak przypomniał, że Litecoin powinien być naprawdę zdecentralizowany i że nie chciałby wpływać na przebieg samej kryptowaluty.

Jeśli chodzi o cenę bitcoina i kiedy może on wrócić do poziomów z grudnia 2017 r., Charlie Lee nie mógł dać odpowiedzi, mówiąc, że przewidywanie dotyczące kryptowaluty jest bardzo trudne:

Czasami może to zająć sześć miesięcy, czasem kilka lat „, powiedział.

Przypomnijmy, że w lipcu organizacja non-profit Litecoin Foundation, ogłosiła nabycie prawie 10% akcji niemieckiego banku WEG Bank AG.