Bitmain: Gigant wydobywczy zwolni 50% pracowników.

Bitmain, gigant wydobywczy z Chin, ma zamiar zwolnić prawie połowę swoich pracowników do końca tego tygodnia, podały źródła z chińskich mediów.

Pekińska firma zwolniła zespół, który pracował nad rozwojem klienta Bitcoin Cash. Wiadomość o tym wybuchła, gdy Samson Mow, główny dyrektor ds. Strategii w Blockstream i były dyrektor operacyjny BTCC, napisał o tym na Twitterze.

Pogłoski zyskały większą wiarygodność kiedy ludzie, twierdząc, że byli byli pracownikami Bitmain, zaczęli udostępniać swoje opowiadania na LinkedIn. Dovey Wan, dyrektor zarządzający w Danhua Capital, zwróciła uwagę na tę serię tweetów.

„Rynek kryptografii przeszedł w ostatnich kilku miesiącach wstrząs, który zmusił Bitmain do zbadania różnych działań na całym świecie i ponownego skupienia się na bieżącej sytuacji” – potwierdził Gadi Glikberg – wice prezes zamykanego właśnie centrum rozwoju i badań Bitmain założonego w Izraelu zaledwie 2 lata temu.

Bitmain zatrudniał prawie 2000 pracowników w swoich oddziałach wydobywczych i centrach rozwoju blockchain. Oczekuje się, że zatrudnienie spadnie do 300 w momencie zakończenia obecnego procesu zwolnień.

Comments (No)

Leave a Reply