NFT „Mars House”, cyfrowy dom sprzedany za ponad pół miliona dolarów

“Mars House”, zaprojektowany i stworzony cyfrowo przez Kristę Kim, artystkę z Toronto, został sprzedany za 288 ETH.

Według CNN, pierwszy na świecie dom NFT został sprzedany za ponad 500 000 dolarów. I chociaż Mars House artystki Kristy Kim z pewnością jest widokiem, który warto zobaczyć, jest to również nieruchomość, która tak naprawdę nie istnieje w prawdziwym świecie. Futurystyczna konstrukcja to trójwymiarowy model cyfrowy, którego można doświadczyć tylko w wirtualnej rzeczywistości.

Jedyny w swoim rodzaju Mars House to niewymienialny token (NFT), który jest unikalnym zasobem cyfrowym „wybitym” stworzonym dzięki technologii blockchain. Szyfrowanie zapewnia dowód autentyczności zasobu, a także zapisy pokazujące, kto go stworzył i kto jest jego właścicielem.

Oświetlone neonami, szklane mieszkanie zostało wystawione na sprzedaż w SuperRare w zeszłym tygodniu i sprzedane fundacji Art on the Internet za 288 monet Ethereum, które w momencie sprzedaży były warte 514 557,79 USD.

Autorka ogłosiła, że „większość” dochodu zostanie przekazana Fundacji Continuum i wykorzystana na światową trasę koncertową poświęconą instalacji dźwiękowej i świetlnej mającej na celu promowanie zdrowia psychicznego. W zeszłym tygodniu artystka powiedziała Architectural Digest, że projekt Mars House ma promować dobre samopoczucie podczas medytacji, co jest jednym z jej twórczych celów od wybuchu pandemii Covid-19.

Mars House reprezentuje następną generację NFT” – powiedział artysta CNN. „To znak, że coś nadejdzie, gdy wkraczamy w [rozszerzoną rzeczywistość] przyszłości, w której pojawiają się interfejsy, wraz z wprowadzeniem na rynek okularów Apple AR i soczewek kontaktowych AR. Sztuka, NFT, kryptowaluty. . . te radykalne zmiany i pomysły na to, jak będziemy żyć z zasobami cyfrowymi, stają się rzeczywistością i spowodują globalną zmianę paradygmatu”.

Mars House NFT zawiera trójwymiarowy plik rezydencji, który można przesłać do „metaverse” fundacji. Zawiera również wsparcie techniczne i ambientową ścieżkę dźwiękową skomponowaną przez Jeffa Schroedera ze Smashing Pumpkins. Jeśli nowy właściciel kiedykolwiek zdecyduje się sprzedać dom, musi usunąć pliki ze swojego metaverse i dostarczyć Kim dowód, że to zrobił.

Transakcja jest jedną z zaledwie kilku oszałamiających sprzedaży NFT w tym miesiącu. Dwa tygodnie temu Everydays – The First 5000 Days, autorstwa artysty cyfrowego Beeple, sprzedany na aukcji za 69,3 miliona dolarów. Na początku tego tygodnia pierwszy opublikowany tweet NFT prezesa Twittera Jacka Dorseya sprzedał się za 2,9 miliona dolarów.

image: Youtube

źródło: https://edition.cnn.com/style/article/digital-nft-mars-house-scli-intl/index.html

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.