Atak hakerów na Yearn.Finance

Przedstawiciele Yearn Finance tymczasowo zablokowali szereg funkcji platformy i zaczęli wyjaśniać okoliczności zdarzenia.

Hakerzy byli w stanie uzyskać dostęp do poola Yearn Finance, co doprowadziło do utraty aktywów do $ 2,8 miliona dolarów.

Zespół platformy był w stanie wyeliminować lukę, która umożliwiła hakerom uzyskanie dostępu do zasobów. Mimo to przedstawiciele YFI tymczasowo zablokowali wpłaty w DAI, TUSD, USDC i USDT do czasu wyjaśnienia okoliczności incydentu.

Twórcy platformy DeFi Aave Stani Kulechov udało się znaleźć ślad transakcji cyberprzestępców. Zwrócił uwagę na fakt, że oszuści musieli wydać około 5 tysięcy dolarów na prowizję, aby wypłacić środki.
W związku z wiadomościami o włamaniu, kurs tokena Yearn.Finance, YFI, spadł o 7,25%

Projekt spadł na 13 miejsce w rankingu projektów DeFi pod względem całkowitego wolumenu środków zablokowanych na platformie DeFi Pulse.

To nie pierwszy raz

Przypomnijmy, że założycielem Yearn.Finance jest Andre Cronier, znany deweloper w społeczności kryptowalut. W sierpniu 2020 roku na skutek jego pomyłki inwestorzy stracili 15 mln dol. Później, jesienią 2020 r., w sieci pojawiły się informacje o przygotowaniu pozwu przeciwko André Cronierowi.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.