91% klientów BNY Mellon chce inwestować w blockchain

Dzięki temu, że rynek krypto powoli się odradza, wśród inwestorów pojawia się nadzieja. Nawet Michael Demissie, szef działu aktywów cyfrowych w jednym z amerykańskich gigantów bankowych, przedstawił pozytywną prognozę. Pomimo tego, że kryptowaluty zostały wielokrotnie uznane za martwe, Demissie twierdzi, że branża aktywów cyfrowych jest tutaj, aby pozostać. Ostatnio ujawnił, 91% jego klientów chce inwestować w produkty blockchain.

Kryptowaluty nie znikną

Zazwyczaj banki nie są zbyt zadowolone z kryptowalut. Wiele mówi więc to, że gigantyczny amerykański bank zatrudnia „szefa cyfrowych aktywów”. W Bank of New York Mellon (BNY Mellon) jest to Michael Demissie. Jest on przekonany, że upadek rynku kryptowalut w 2022 roku nie spowoduje, iż inwestorzy instytucjonalni zrezygnują ze swojego kawałka tortu.

Według niego zainteresowanie ze strony tych podmiotów osłabnie. Taką opinię wyraził na konferencji w Afore Consulting 8 lutego.

„Aktywa cyfrowe są tutaj, aby pozostać. Widzimy, że klienci są absolutnie zainteresowani aktywami cyfrowymi, w ogóle”.

91% chce inwestować w produkty blockchain

Demission poparł swoje wypowiedzi badaniem przeprowadzonym przez BNY Mellon. Wykazało ono, że 91% klientów banku jest zainteresowanych inwestowaniem w produkty oparte na blockchainie. Badanie to ujawniło również, że 86% graczy instytucjonalnych to HODLerzy..

Wydaje się to potwierdzać, że wielu jego klientów pozytywnie patrzy na przyszłość cyfrowych aktywów. Ponadto 88% stwierdziło, że poważne spowolnienie na rynku kryptowalut w 2022 roku nie zmieniło ich długoterminowych planów.

Potrzebna jest jednak większa jasność

Demissie powiedział jednak, że rząd USA musi znacznie zwiększyć swoje zaangażowanie, aby gracze w tym sektorze mogli się rozwijać. Według niego w tej chwili przepisy nie są zbyt jasne i wymagają doprecyzowania.

„Absolutnie potrzebujemy jasnych przepisów. Potrzebujemy odpowiedzialnych podmiotów, które mogą zaoferować niezawodne usługi, które sprostają zaufaniu inwestorów. Ważne jest, abyśmy poruszali się po tej przestrzeni w sposób odpowiedzialny”.

Comments (No)

Leave a Reply