PolkaBTC , czyli Bitcoin na blockchainie Polkadot

Nowy token bitcoin’a, „PolkaBTC”, ma zostać wydany w sieci blockchain Polkadot w pierwszym kwartale 2021 roku. PolkaBTC będzie tokenem odwzorowany 1:1 względem bitcoin’a (BTC).

PolkaBTC może być postrzegane jako alternatywa dla popularnych WBTC lub tBTC, które są zbudowane na blockchainie Ethereum. Interlay podkreślił, że to, co czyni PolkaBTC wyjątkowym, to brak jego centarlizacji.

Od samego początku BTC-Parachain będzie zarządzany przez zdecentralizowaną sieć osób, członków społeczności i firm. „Nie potrzebujesz pozwolenia ani żadnego dodatkowego tokena, aby zostać posiadaczem i zacząć zarabiać na opłatach”- powiedział Interlay.

Natywny token firmy Polkadot zostałby wykorzystany jako zabezpieczenie dla PolkaBTC. Każdy użytkownik może stać się Vault, po prostu blokując zabezpieczenie DOT. Jedyne wymagania to portfel Bitcoin, portfel Polkadot oraz kilka DOT.

Użytkownicy mogą wtedy przenieść wydobyte PolkaBTC do innych użytkowników lub do zdecentralizowanych aplikacji zbudowanych na Polkadot.

Aby wymienić PolkaBTC na równoważną ilość BTC, musieliby spalić tokeny PolkaBTC na BTC-Parachain. PolkaBTC może pozostać na Polkadot na czas nieokreślony (bez daty wygaśnięcia) i może zostać wymieniony na BTC w dowolnym momencie.

Pierwsza sieć testowa Alpha dla PolkaBTC jest zaplanowana na listopad 2020 r., A gotowa do użycia beta testnet ma zostać uruchomiona w styczniu 2021 r. Uruchomienie sieci głównej zaplanowano na pierwszy kwartał 2021 r.

Interlay powiedział, że PolkaBTC będzie zintegrowany z projektami opartymi na Polkadot, w tym Equilibrium, Moonbeam, Polkaswap i innymi.

Oprócz PolkaBTC, zespół Interlay pracuje również nad „XOpts” – platformą dla cross-chain’owych wymian.

Wizją XOpts jest stać się odpowiednikiem Uniswap’a w zakresie opcji i innych produktów pochodnych. XOpts funkcjonuje również jako zdecentralizowana giełda dla BTC umożliwiając handel międzyłańcuchowy ze stablecoinami i tokenami DeFi.

Uruchomienie XOpts planowane jest na pierwszy kwartał 2021 r. na Ethereum, a następnie rozszerzenie na Polkadot i inne blockchain’y w dalszej części roku.

Zródło: https://www.theblockcrypto.com/

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.