Coinbase rozważa emisję własnego tokena

Giełda Coinbase jest zainteresowana możliwością emisji własnego tokena , a także uruchomieniem platformy IEO, informuje CoinDesk .

Poinformował o tym konferencji Invest Asia w Singapurze Kaivon Pirestani.

Coinbase ma naprawdę interesującą okazję. Krótko mówiąc, Coinbase ściśle monitoruje nie tylko przestrzeń IEO, ale także STO„. Ale nie mogę jeszcze złożyć żadnych oficjalnych oświadczeń – powiedział Pirestani.

Na początku tego roku wiele dużych giełd kryptowalut uruchomiło patformy IEO, w tym Binance, Bitfinex, OKEx, Huobi, Gate.io i Kucoin. W ramach takich kampanii giełdy działają jako zaufany broker i umożliwiają inwestorom wymianę tokenów, które wydają na tokeny projektu.

Pirestani dodał, że uruchomienie platformy IEO może nastąpić w ciągu najbliższych kilku miesięcy, ale plany dotyczące STO są bardziej odległe. Niemniej jednak Coinbase podejmuje pewne kroki w tym kierunku. Giełda pracuje nad tym, aby uzyskać status regulowanego brokera-dealera. Z myślą o tym giełda przejęła już kilka firm zewnętrznych.

Pirestani podkreślił, że zanim Coinbase uruchomi platformę zamierza poczekać na wzrost zainteresowania ofertami STO.

Na początku tego miesiąca jednostka venture capital Coinbase zainwestowała w startup Offchain Labs, który opracowuje protokół Arbitrum. Ten ostatni jest sidechain Ethereum z przepustowością 500 transakcji na sekundę.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.