Zbliża się 30-procentowa korekta Dogecoina?

Popularny pseudonimowy analityk Rekt Capital podzielił się ze swoimi prawie 350 000 obserwujących na Twitterze ciekawą prognozą. Eksper spodziewa się ogromnego spadku ceny Dogecoina (DOGE). Po dobrym miesiącu dla meme coina, nadszedł czas na zmianę trendu dla ulubionej Elona Muska.

Korekta Dogecoina oparta na TA

Rekt Capital w swojej prognozie opiera się na analizie technicznej Dogecoina. DOGE został niedawno odrzucony na oporze z tak zwanej formacji spadającego klina. W najgorszym scenariuszu spowodowałoby to cofnięcie do ukośnego wsparcia wokół ceny 0,055 USD.

Przy obecnych cenach oznaczałoby to spadek Dogecoina o około 30 procent. Z drugiej strony, analityk jest obecnie pozytywnie nastawiony do Bitcoina. Co nie jest zaskakujące po tym, jak MicroStrategy ogłosiło zamiar zakupu Bitcoina za kolejne 750 milionów dolarów.

To natychmiast zapewniło 2 procentowy wzrost Bitcoinowi tuż po ogłoszeniu. Kryptowaluta wciąż znajduje się na 1,7% plusie w ciągu ostatniej doby. Rekt Capital przewiduje, że w nadchodzących miesiącach cena Bitcoina wyniesie od 33 000 do 35 000 USD.

Ważny moment dla Ethereum

Ponadto analityk rzuca nieco światła na Ethereum, największą na rynku platformę smart kontraktów. Według Rekt Capital kluczowe jest, aby Ethereum przekroczyło wsparcie na poziomie 1863. Wówczas będzie miało szansę na nowy rajd w kierunku poziomu 2 000 USD.

W chwili pisania tego tekstu Ethereum znajduje się na poziomie 1855 USD i znajduje się na 1,26% plusie w ciągu ostatnich 24 godzin. To jeszcze nie jest wystarczający wynik, aby wywołać rajd przewidywany przez Rekt Capital.

Comments (No)

Leave a Reply