Bitfinex dokonał największej transakcji w historii bitcoinów – 1,1 miliarda USD z prowizją w wysokości 0,68 USD

Giełda Bitfinex przeprowadziła w tym tygodniu największą transakcję w dolarach amerykańskich w historii bitcoina. Było to 161,500 BTC czyli około 1,1 miliarda dolarów. Opłata za transakcję wyniosła tylko 0.00010019 BTC czyli 0,68.

Transakcja została przeprowadzona w piątek wieczorem 10 kwietnia i początkowo została zauważona przez użytkownika Twittera pod pseudonimem @KRMA_0.


W komentarzu do wpisu Bitfinex i Tether CTO Paolo Ardoino potwierdzili, że jego giełda uczestniczyła w tej transakcji.


Tak, uzupełniliśmy gorący portfel 15 tysiącami, reszta wróciła na pierwotny adres” , napisał Paolo Ardoino w odpowiedzi.

Potwierdzają to również dane blockchain. Tak więc transakcję tę można uznać za rekordową w historii bitcoin, nie tylko w dolarach, ale także pod względem zapłaconej prowizji.

Przypomnijmy, że we wrześniu 2019 r. w sieci Bitcoin zarejestrowano transakcję o wartości 94 504 BTC (ponad 1 miliard USD według kursu w tamtym czasie). Jednak wtedy nieznany nadawca, najwyraźniej, postanowił grać bezpiecznie, płacąc około 700 USD w formie prowizji.

Opłata mniejsza niż jeden dolar jest z pewnością kolejnym wyraźnym przykładem wyższości bitcoinów nad tradycyjnym systemem bankowym. Podobny przelew, gdyby musiał zostać wysłany przelewem bankowym, nie tylko zająłby kilka dni roboczych, ale również kosztowałby nadawcę łącznie kilka zer więcej w formie prowizji. Nie wspominając nawet o potrzebie wyjaśnienia pochodzenia funduszy.

Jednak, jak żartował Kyle Torpy z obserwatora Forbes i Bitcoin Magazine, koszt transakcji mógł okazać się niewielki, ale miał też inną cenę: zakup nowych spodni po wysłaniu nieodwracalnej transakcji za 1,1 miliarda dolarów. 🙂

161,500 BTC wysłanych przez Bitfinex w zeszły piątek naprawdę sprawia, że ​​transakcja ta jest jak dotąd największą pod względem wartości w dolarach. Jednak z punktu widzenia ilości BTC jest on nadal gorszy od 500 000 BTC , które zostały wysłane w listopadzie 2011 r. W tym czasie było to tylko 1,32 miliona dolarów.

Inne większe transakcje na bitcoinach: 194,993 BTC w listopadzie 2013 r. lub 180 000 BTC w marcu 2014 r.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.